Szukaj
Motywy sezonowe
25. listopada 2022

Użyj sobie adwentu bez jarmarku adwentowego

Ing. Kateřina Jelenová
3 min.
116 przeczytanie
Użyj sobie adwentu bez jarmarku adwentowego
Nie pozwól się zanudzić: adwentu można użyć sobie również w domu lub w ogrodzie.

Ozdoby adwentowe

Okres adwentu, czterech niedziel, kiedy czeka się na Boże Narodzenie, zaczyna się zawsze w niedzielę najbliższą 30 listopada. W tym roku pierwsza niedziela adwentowa, która jest jednocześnie początkiem chrześcijańskiego roku liturgicznego, wychodzi na 27 listopada. W 2023 roku będzie nawet 26 listopada, to znaczy w najwcześniejszym możliwym dniu.

W październiku pokazywaliśmy, jak zrobić jesienny wieniec na drzwi. Instrukcję można wykorzystać również dla dekoracji adwentowej – wieniec z zielonych gałązek lub szklanych ozdób może ozdobić drzwi i stół świąteczny. Jeżeli będziesz robić prawdziwy adwentowy wieniec ze świecami, które planujesz zapalić, nie zapomnij umieścić je na bezpieczne metalowe szpikulce i miej zapalony wieniec wciąż pod kontrolą – bywa częstą przyczyną pożaru.

Adwent w ogrodzie

Nie możesz wypić grogu na jarmarku adwentowym? Zrób sobie mały adwentowy kącik na przykład w ogrodzie w pergoli: będzie w nim przyjemnie i nie musisz kontrolować zegarka, jeżeli wyposażysz go w ogrzewanie i oświetlenie. Zamiast halloweenowego party możesz zorganizować również adwentowe spotkanie z gorącymi napojami i słodyczami.

Spokojny adwent bez nerwów

Dla wielu z nas adwent jest przyjemnym okresem barwnych ozdób świetlnych, grających kolęd i woni świątecznego pieczywa. Wielu innych jednak adwentu i świąt za bardzo nie lubi – komuś przypominają nieprzyjemne przeżycia, dla wielu innych chodzi po prostu o nadmiernie hektyczny okres i wymagania (własne i otoczenia). Istnieją jednak sposoby, jak uczynić adwent przyjemniejszym – czy naprawdę nie lubisz Bożego Narodzenia, czy też "tylko" pozwalasz się przewalcować potrzebami otoczenia i świątecznymi rutynami.

Nadchodząca zima jest trudnym okresem – mało dziennego światła i hektyczny koniec roku. Oderwij od tego swoje myśli na przykład wybierając lub robiąc diariusz na następny rok.

Ing. Kateřina Jelenová

Najnowsze

Świat Isotry
20. marca 2023

Dzień techniki zaciemniającej przypada na pierwszy dzień wiosny

Ing. Aneta Paroulková
4 min.
116 przeczytanie
Dzień techniki zaciemniającej przypada na pierwszy dzień wiosny
Dnia 21 marca, oczywiście, cieszymy się na wiosenne słońce, ale bardziej niż kiedykolwiek jesteśmy świadomi również jego niebezpieczeństw. Technika zaciemniająca staje się niezastąpiona dla ochrony budynków przed przegrzewaniem.
Motywy sezonowe
19. grudnia 2022

Międzynarodowy dzień ochrony warstwy ozonowej

Ing. Aneta Paroulková
3 min.
116 przeczytanie
Międzynarodowy dzień ochrony warstwy ozonowej
16. września przypominamy sobie międzynarodowy dzień ochrony warstwy ozonowej. Co możemy zrobić my sami dla jej odnowy? Jakie są inne sposoby, którymi możemy pomagać naszej planecie? Każdy z nas może pomóc.