Szukaj
Motywy sezonowe

Przenieś się do ogrodu: pokój dzienny, sypialnia i kuchnia w ogrodzie

Ing. Aneta Paroulková
2 min.
1288 przeczytanie
Przenieś się do ogrodu: pokój dzienny, sypialnia i kuchnia w ogrodzie
Lato jest idealną okazją do spędzania większej części dnia w ogrodzie. Możesz tak wykorzystać jeszcze więcej czasu, niż umiesz sobie wyobrazić: czy wiesz, że w ogrodzie możesz urządzić kuchnię, łazienkę i sypialnię?

Kuchnia w plenerze

Coraz więcej ludzi wpada na ten pomysł: kuchnia ogrodowa zaoszczędzi mnóstwo czasu. Może chodzić o pełnowartościową kuchnię z doprowadzeniem prądu, gazu i wody, ale grillowanie w ogrodzie ułatwi też jedna lub dwie szafki z wyrzuconego segmentu kuchennego. Blat przyda się do odkładania żywności, przygotowania mięsa na grill, lub jako baza do podawania, szafki do przechowywania naczyń ogrodowych. Zaplecze do gotowania na zewnątrz lub na przykład do organizowania ogrodowej party może się znajdować pod pergolą, która będzie chronić segment kuchenny w razie złej pogody.

Spróbuj opiec na grillu na przykład steaki z kurczaka w pikantnej marynacie!

Łazienka w ogrodzie

Niezależnie od tego, czy mas w ogrodzie basen, czy też nie, ogrodowy prysznic może być w lecie przyjemnym dodatkiem. Często używane prysznice solarne, które służą tylko do krótkiego orzeźwienia lub opłukania chlorowanej wody z basenu, można postawić gdziekolwiek. Jeżeli jednak planujesz całkowite zastąpienie w lecie łazienki prysznicem ogrodowym, trzeba rozwiązać odprowadzanie środków do mycia do kanalizacji lub przynajmniej do żwirowej warstwy drenażowej.

Sypialnia pod gołym niebem

Kiedy prognozy przepowiadają ciepłą noc bez deszczu, warto spróbować wyspać się z dziećmi „pod chmurką“. Jeżeli boisz się spać w trawie i bez dachu nad głową, rozłóż materac na podłodze pergoli ogrodowej – gdyby jednak przyszedł przelotny deszcz, lamele pergoli aluminiowej można złożyć i nie trzeba od razu uciekać do domu.

Planując czekaj na prognozę tak zwanej tropikalnej nocy. W noc tropikalną temperatura nie opadnie poniżej 20 °C. W Czechach nie bywa ich dużo, w ostatnich latach ich liczba wahała się między jedną i 14 nocami rocznie.

Letni pokój dzienny

Do celów mieszkalnych wykorzystujemy ogród w lecie najczęściej: zastępuje nam pokój dzienny do wspólnego pobytu z rodziną i do przyjmowania gości. Warto więc zainwestować w dobre meble ogrodowe. Dziś można mieć w ogrodzie podobnie wygodną kanapę, jak w prawdziwym pokoju – tylko trzeba uważać na wodoodporne wykończenie materiałów tekstylnych.

Gry planszowe lub ogrodowe, czytanie i dyskusje rodzinne? Odkryj inne pomysły na wykorzystanie „letniego pokoju dziennego“!

Ing. Aneta Paroulková

Najnowsze

Motywy sezonowe
17. marca 2024

Oaza spokoju: Jak znaleźć równowagę i spokój w świecie pełnym pośpiechu

Ing. Kateřina Jelenová
5 min.
1288 przeczytanie
Oaza spokoju: Jak znaleźć równowagę i spokój w świecie pełnym pośpiechu
W dzisiejszym pędzącym świecie jest ważniejsze, niż kiedykolwiek indziej, znalezienie czasu dla siebie. Odkryj, jak możesz wytworzyć swoją osobistą oazę spokoju i zachować codziennie równowagę psychiczną.
Zrób to sam
10. marca 2024

Zrób latawiec, który naprawdę lata!

Ing. Jakub Vaněk, Ph.D
4 min.
1288 przeczytanie
Zrób latawiec, który naprawdę lata!
Latawiec, do którego nie potrzebujesz nic specjalnego, a jednak będzie latać? Dziś pokażemy, jak go zrobić. Będziesz potrzebować tylko kilku rzeczy, które prawdopodobnie masz w domu.