Od techniki zaciemniającej oczekujemy przeważnie dwóch rzeczy: w dzień zatrzymania uciążliwych promieni słońca i zapewnienie prywatności, w nocy całkowitego zaciemnienia, aby światło nie budziło nas za wcześnie. Przeważnie są do tego potrzebne dwa różne systemy, ale istnieją też opcje, jak połączyć oba w jednym. Jakie rozwiązanie jest najlepsze dla Twojego mieszkania byt? Które rodzaje zaciemnienia pasują do siebie a które nie?
Duże oszklone powierzchnie wewnątrz bywają wyraźną dominantą. Optycznie zwiększą pomieszczenie, są synonimem luksusu i coraz częściej klienci życzą sobie takich elementów w domu. Ich wadą jest to, że nie każdy typ techniki zaciemniającej do nich dobrze pasuje.
Zaciemniając sypialnię nie chcemy żadnych kompromisów. Cel jest jasny: jak najdokładniejsze zaciemnienie, aby snu nie zakłócały przedwczesne promienie słońca. Jaka technika zaciemniająca zapełni zupełne ciemności, częściowe tłumienie hałasu i na przykład większe bezpieczeństwo dla wartościowych przedmiotów?
Okres Adwentu witają nie tylko dzieci jako przypomnienie zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Co o nim wiemy i jak go uczcić inaczej, niż wyjadając czekoladki z kalendarza adwentowego?
Niektórzy potrafią spać bez zaciągniętych zasłon, inny specjalnie nie zaciągają, ponieważ preferują obudzenie dziennym światłem. A niektórzy bez porządnego zaciemnienia, przede wszystkim w lecie, porządnie się nie wyśpią. Do której grupy należysz Ty?