O firmie ISOTRA

Historia firmy ISOTRA

W 1992 roku szwagrowie Bohumír Blachut i Erich Stavař postanowili uruchomić działalność w swojej rodzinne wsi Bolatice na Opavsku. Zaczynali w domu w garażu. Założyli firmę, którą nazwali ISOTRA. ISO pochodzi od słowa isolation a TRA od słowa trade, ponieważ pierwotnie prowadzili handel z uszczelkami do okien i ich montaż. Od tego czasu wiele się zmieniło, ale tożsamość firmy została. W 1993 roku zaczęli się zajmować obecnym asortymentem – żaluzjami. Nieustanne dążenie do udoskonalania produktów i reakcja na aktualne potrzeby rynku w 1995 roku prowadziła do uruchomienia własnej produkcji żaluzji, ich komponentów i nieustannego rozszerzania wyrobów techniki zaciemniającej.

Kierunek rozwoju

F firma ISOTRA odróżnia się od konkurencji przede wszystkim tym, że potrafi opracować zupełnie nowy wyrób od A do Z  na zamówienie. To oznacza opracowanie designu, wyprodukowanie do niego poszczególnych komponentów, przetestowanie i certyfikację nowego produktu, nastawienie procesów technologicznych, opracowanie nowych maszyn i dostarczenie tek kompletnej technologii. Szereg rozwiązań firma ma patentowanych i są na najwyższym poziomie. Technologia, starannie opracowane procesy, rozwój i badania w zakresie osłon przed promieniowaniem słonecznym zalicza firmę ISOTRA do czołowych producentów techniki zaciemniającej i liderów technologicznych nie tylko w Republice Czeskiej.

ISOTRA image film

Program produkcyjny

Firma ISOTRA dysponuje własnym biurem rozwojowym, projektowym, technologią, nowoczesną narzędziownią, nową lakiernią proszkową, wytłaczarnią termoplastów i rozległymi obiektami produkcyjnymi. Asortyment jest szeroki a jego częścią są grupy produktów żaluzji wewnętrznych i zewnętrznych, rolet tekstylnych, plisse, japońskich ścian, przedokiennych rolet zewnętrznych, siatek przeciwko owadom, markiz, rolet ekranowych, werand i pergoli bioklimatycznych ARTOSI. Produkcja komponentów, linii do produkcji profili, narzędzi tnących i kompleksów technologicznych do produkcji żaluzji są ważną częścią programu produkcyjnego. Zaawansowanie technologiczne firma potwierdza kilkoma światowymi patentami i wzorami użytkowymi na rozwiązania techniczne w zakresie techniki zaciemniającej.

LakovnaLakovnaLakovna

ISOTRA Quality

Jakość, niezawodność, niezawodność, opieka nad klientem, badania, rozwój, technologia i innowacje nastawione na oszczędność energii, to są podstawowe wartości firmy ISOTRA. Celem firmy jest zapewnienie klientowi markowego, jednoznacznie identyfikowalnego wyrobu w odpowiedniej jakości i na wysokim poziomie technologicznym. ISOTRA a.s. jest posiadaczem certyfikatów jakości „ČSN EN ISO 9001-2009“ i „ČSN EN ISO 14001:2005“, zatrudnia ponad 600 pracowników i eksportuje swoje wyroby do ponad 46 krajów świata.

30 lat z wami

30 lat firmy ISOTRA na rynku krajowym i zagranicznym jest dowodem nieustannego rozwoju, innowacji, niezawodności, fachowości i tradycji. ISOTRA jest wciąż czysto czeską firmą, która nieustannie ekspanduje. Założenie spółek córek w Niemczech i Polsce jest tego niepodważalnym dowodem. Obecnie przebiega też wzmacnianie pozycji marki przez rozszerzanie sieci partnerskiej w RC, Słowacji i za granicą. Czerwona podstawa marki ISOTRA wyraża dynamikę, z którą firma ISOTRA rozwija się już ponad 30 lat.