Szukaj
Motywy sezonowe
1. czerwca 2022

Zrób obchody Dnia Dziecka w domu i w ogrodzie

Ing. Kateřina Jelenová
3 min.
234 przeczytanie
Zrób obchody Dnia Dziecka w domu i w ogrodzie
Pierwszego czerwca wszystkie dzieci obchodzą swój dzień. Jak przygotować im fajną uroczystość w domu lub w ogrodzie i użyć sobie pięknego popołudnia?

Kiedy obchodzić Dzień Dziecka?

Międzynarodowy Dzień Dziecka, jak go znamy, obchodzi się w Europie Środkowej co roku zawsze 1 czerwca, niezależnie od tego, na który dzień tygodnia wychodzi. W Republice Czeskiej odbywa się jednak wiele imprez publicznych a ich organizatorzy najczęściej wykorzystują najbliższe weekendy. Ze względu na to, że w tym roku tym dniem jest środa, możemy spotkać się z obchodami Dnie Dziecka zarówno w poprzedzający, to znaczy ostatni majowy weekend, jak też w następny, pierwszy czerwcowy.

Dlaczego obchodzi się Dzień Dziecka? Pierwotną datą była druga czerwca niedziela w 1857 roku. W jednym miasteczku w Massachusetts w Stanach Zjednoczonych służył miejscowy pastor mszę poświęconą dzieciom. Dzień ten nazwał najpierw Dniem Róży lub Dniem Kwiatów, dopiero później przyjęła się nazwa Dzień Dziecka. Pierwszego czerwca jako Dzień Dziecka przyjęto w Rosji w 1949 roku. W świecie jednak jest obchodzony również w innych terminach jako przypomnienie różnych innych wydarzeń.

Dzieci z dziećmi

Dzieci, oczywiście, użyją sobie swojego dnia najlepiej w towarzystwie innych dzieci. Nie bój się uczynić go przyjemnym od samego początku: daj im do szkoły oryginalne drugie śniadanie, gdzie może być więcej słodyczy niż zwykle. Po szkole możesz zorganizować małe popołudniowe party dla przyjaciół i kolegów swoich dzieci ze szkoły. Wystarczy trochę smakołyków i wesołej zabawy, bądź w domu, lub w ogrodzie. W większości przypadków dzieci będą się bawić same ze sobą, ale gdyby przypadkiem zabawa kulała, miej przygotowane na przykład gry przygodowe („szukanie skarbu“), gry towarzyskie, lub pomysły na odpowiednie party gry.

Chcesz połączyć obchody z wycieczką? Zapytaj dzieci, co sprawiłoby im największą radość – my polecamy ZOO, odwiedziny cukierni, rodzinną wyprawę na rowerach lub łyżworolkach, lub w ryzie złej pogody film w kinie.

Obchody w ogrodzie

W ogrodzie dzieci mogą do syta biegać i rozrabiać. Zaplecze dla obchodów idealnie jest mieć w pergoli – plenerowego party nie zepsuje pogorszenie pogody, jeżeli przyjdzie deszcz, po prostu zamkniesz lamele i rozdasz dzieciom ciepłe bluzy. Potrzebujesz następnych pomysłów na zabawę z dziećmi w plenerze? Inspiruj się naszym artykułem.

Powoli zaczyna się okres, kiedy na zewnątrz można spędzać większość czasu – wykorzystaj go!

Ing. Kateřina Jelenová

Najnowsze

Motywy sezonowe
9. lutego 2024

Jak się bawić zimą: Zimowe zajęcia na świeżym powietrzu dla całej rodziny

Ing. Kateřina Jelenová
5 min.
234 przeczytanie
Jak się bawić zimą: Zimowe zajęcia na świeżym powietrzu dla całej rodziny
Zima może być nie tylko czasem spokoju i relaksu przy kominku, ale także okazją do stworzenia niezapomnianych rodzinnych wrażeń na świeżym powietrzu. Przedstawiamy kilka pomysłów na zimowe zajęcia dla całej rodziny, które nie tylko wzmocnią kondycję fizyczną, ale także stworzą okazję do wspólnego spędzenia czasu.
Dom i ogród
5. lutego 2024

Wybieramy rośliny do ogrodu zimowego

Ing. Aneta Paroulková
4 min.
234 przeczytanie
Wybieramy rośliny do ogrodu zimowego
Marzysz o pięknym ogrodzie zimowym, którym będziesz się cieszyć cały rok? Tajemnica polega na odpowiednim wyborze roślin. Jak to zrobić?