Szukaj
Świat Isotry
1. maja 2023

Trendy w zaciemnieniach 2023: obsługa głosem, powrót rolet i zatrzymywanie ciepła

Ing. Aneta Paroulková
4 min.
399 przeczytanie
Trendy w zaciemnieniach 2023: obsługa głosem, powrót rolet i zatrzymywanie ciepła
Urządzasz dom i chcesz goi mieć według najnowszych trendów? Moda wpływa też na technikę zaciemniającą, ale w tym przypadku nie chodzi tylko o wrażenie wizualne. Nowoczesne zaciemnienie wykorzystuje najnowsze osiągnięcia naukowe i techniczne a trzymanie się trendów ma kilka zalet. Technika zaciemniająca zgodna z najnowszą modą nie zestarzeje się moralnie, będzie długo piękna i jednocześnie funkcjonalna.

Zaciemnienie wewnętrzne: rolety, zaciemnienie warstwowe i obsługa głosem

Tęsknisz po klasycznych roletach? Przyszedł czas znów je kupić: tradycyjne zwijane rolety znów wracają do mody. Dzięki nowoczesnym sposobom obsługi ponadto unikniesz żenujących scen jak z filmu Lásky jedné plavovlásky (Miłości blondynki). Rolety obsługiwane łańcuszkiem lub pilotem na pewno nie będą nieoczekiwanie wyskakiwać do sufitu.

Podobają Ci się rolety, ale jednak chciałbyś wnętrze trochę bardziej ożywić? Spróbuj rolet dzień i noc, które łączą w sobie zalety klasycznych rolet z możliwością regulacji dziennego światła. Albo przesuwnych tekstylnych paneli, znanych jako japońskie rolety. Co prawda nie zwijają się, ale potrafią zaciemnić nawet duże okna przez całą ścianę, lub przegrodzić pomieszczenie.

Kolory: biały i kolory naturalne

Nic dla rodziców i prarodziców małych dzieci: nadchodzi moda na czysto biały kolor. Na szczęście wciąż jeszcze możesz liczyć też na naturalne kolory: brązowy, szary, kremowy, ale też jasnozielony lub zielony. Przy tym nie trzeba zmieniać koloru ścian lub dywanu – często wystarczy dla ożywienia dodać nowe powłoki na poduszki, ewentualnie wymienić narzutę na kanapie lub zbyt wyraźny kolor zaciemnienia wnętrza. Kremowy kolor pasuje na przykład żaluzjom plisse, nie koliduje z niczym i na pewno długo nie wyjdzie z mody.

Kolorem 2023 roku jest czerwono-różowy Viva Magenta. Często jest opisywany jako karminowo różowy, malinowo czerwony, czy też czerwony z odcieniem fuksji, malinowym lub czereśniowym. Jeżeli podoba Ci się, na pewno znajdziesz odpowiadający odcień w większości naszych wzorników.

Zaciemnienie zewnętrzne: przygotuj się na gorące lato

Również żaluzje lub rolety zewnętrzne może dodać do inteligentnego domu i obsługiwać je z pomocą jednej centralnej aplikacji, pilota lub z góry przygotowanych scenariuszy.

W każdym razie przygotuj się jednak do upalnego lata. Meteorolodzy zapowiadają następny ponadprzeciętnie ciepły rok a nieprzerwana praca klimatyzacji jest zarówno z ekonomicznego, jak też ekologicznego punktu widzenia niekorzystna. Żaluzje lub rolety zewnętrzne mogą pomóc odbijać gorące promienie słońca i utrzymywać w pomieszczeniach mieszkalnych znośną temperaturę.

Ing. Aneta Paroulková

Najnowsze

Dom i ogród
14. maja 2024

Jak pergole i markizy ożywiają wygląd zewnętrzny domu

Ing. Kateřina Jelenová
4 min.
399 przeczytanie
Jak pergole i markizy ożywiają wygląd zewnętrzny domu
Poprawa wyglądu zewnętrznego domu może mieć ogromny wpływ na jego ogólny wygląd i funkcjonalność. Pergole i markizy to dwa rozwiązania zaciemnienia, które nie tylko dodają wymiar estetyczny, ale także podnoszą komfort życia. W tym artykule przyjrzymy się, jak pergole i markizy ożywiają wygląd zewnętrzny i wnoszą nowe możliwości do przestrzeni zewnętrznych.
Świat Isotry
13. maja 2024

5 powodów, dla których warto dodać na dom żaluzje zewnętrzne

Ing. Kateřina Jelenová
4 min.
399 przeczytanie
5 powodów, dla których warto dodać na dom żaluzje zewnętrzne
Żaluzje zewnętrzne są nie tylko estetycznym dodatkiem. Są wielofunkcyjnym rozwiązaniem, które może ulepszyć dom na wiele sposobów. Podajemy pięć kluczowych powodów, dla których powinieneś rozważyć ich instalację.