Szukaj
Świat Isotry
1. maja 2023

Trendy w zaciemnieniach 2023: obsługa głosem, powrót rolet i zatrzymywanie ciepła

Ing. Aneta Paroulková
4 min.
24 przeczytanie
Trendy w zaciemnieniach 2023: obsługa głosem, powrót rolet i zatrzymywanie ciepła
Urządzasz dom i chcesz goi mieć według najnowszych trendów? Moda wpływa też na technikę zaciemniającą, ale w tym przypadku nie chodzi tylko o wrażenie wizualne. Nowoczesne zaciemnienie wykorzystuje najnowsze osiągnięcia naukowe i techniczne a trzymanie się trendów ma kilka zalet. Technika zaciemniająca zgodna z najnowszą modą nie zestarzeje się moralnie, będzie długo piękna i jednocześnie funkcjonalna.

Zaciemnienie wewnętrzne: rolety, zaciemnienie warstwowe i obsługa głosem

Tęsknisz po klasycznych roletach? Przyszedł czas znów je kupić: tradycyjne zwijane rolety znów wracają do mody. Dzięki nowoczesnym sposobom obsługi ponadto unikniesz żenujących scen jak z filmu Lásky jedné plavovlásky (Miłości blondynki). Rolety obsługiwane łańcuszkiem lub pilotem na pewno nie będą nieoczekiwanie wyskakiwać do sufitu.

Podobają Ci się rolety, ale jednak chciałbyś wnętrze trochę bardziej ożywić? Spróbuj rolet dzień i noc, które łączą w sobie zalety klasycznych rolet z możliwością regulacji dziennego światła. Albo przesuwnych tekstylnych paneli, znanych jako japońskie rolety. Co prawda nie zwijają się, ale potrafią zaciemnić nawet duże okna przez całą ścianę, lub przegrodzić pomieszczenie.

Kolory: biały i kolory naturalne

Nic dla rodziców i prarodziców małych dzieci: nadchodzi moda na czysto biały kolor. Na szczęście wciąż jeszcze możesz liczyć też na naturalne kolory: brązowy, szary, kremowy, ale też jasnozielony lub zielony. Przy tym nie trzeba zmieniać koloru ścian lub dywanu – często wystarczy dla ożywienia dodać nowe powłoki na poduszki, ewentualnie wymienić narzutę na kanapie lub zbyt wyraźny kolor zaciemnienia wnętrza. Kremowy kolor pasuje na przykład żaluzjom plisse, nie koliduje z niczym i na pewno długo nie wyjdzie z mody.

Kolorem 2023 roku jest czerwono-różowy Viva Magenta. Często jest opisywany jako karminowo różowy, malinowo czerwony, czy też czerwony z odcieniem fuksji, malinowym lub czereśniowym. Jeżeli podoba Ci się, na pewno znajdziesz odpowiadający odcień w większości naszych wzorników.

Zaciemnienie zewnętrzne: przygotuj się na gorące lato

Również żaluzje lub rolety zewnętrzne może dodać do inteligentnego domu i obsługiwać je z pomocą jednej centralnej aplikacji, pilota lub z góry przygotowanych scenariuszy.

W każdym razie przygotuj się jednak do upalnego lata. Meteorolodzy zapowiadają następny ponadprzeciętnie ciepły rok a nieprzerwana praca klimatyzacji jest zarówno z ekonomicznego, jak też ekologicznego punktu widzenia niekorzystna. Żaluzje lub rolety zewnętrzne mogą pomóc odbijać gorące promienie słońca i utrzymywać w pomieszczeniach mieszkalnych znośną temperaturę.

Ing. Aneta Paroulková

Najnowsze

Motywy sezonowe
9. maja 2023

Chroń swoje zdrowie: pomoże Ci w tym dobrej jakości zaciemnienie

Ing. Kateřina Jelenová
4 min.
24 przeczytanie
Chroń swoje zdrowie: pomoże Ci w tym dobrej jakości zaciemnienie
Co roku 7 kwietnia przypominamy sobie Światowy Dzień Zdrowia. W tym roku mija już 75 lat od założenia Światowej Organizacji Zdrowia, która ma za zadanie prowadzić globalną oświatę w zakresie najróżniejszych problemów zdrowotnych. Do tego, abyśmy byli zdrowsi, możemy przyczynić się sami wieloma sposobami. Jednym z nich jest też technika zaciemniająca.
Dom i ogród
7. maja 2023

Jak urządzić pokój dla gości

Ing. Jakub Vaněk, Ph.D
3 min.
24 przeczytanie
Jak urządzić pokój dla gości
Zostało CI w domu nieużywane pomieszczenie, na przykład były pokój dziecięcy, lub niepotrzebna pracownia? Zmień je w pokój dla gości!