Szukaj
Dom i ogród

Inteligentne zaciemnienie: podłącz do swojego inteligentnego domu również żaluzje

Ing. Kateřina Jelenová
3 min.
767 przeczytanie
Inteligentne zaciemnienie: podłącz do swojego inteligentnego domu również żaluzje
Zaciągnąć żaluzje zdalnie przez telefon komórkowy, kiedy zapowiadają burze? Albo od razu polegać na czujnikach deszczu lub wiatru i pozwolić im zaciągać się w pełni automatycznie, kiedy czujniki zarejestrują pogorszenie pogody? Witamy w XXI wieku: z pomoc systemu TaHoma możesz obsługiwać zaciemnienie we wszystkich pomieszczeniach jednocześnie, nastawiać konkretne czasy pochylania lameli na każdy dzień, lub zgrać zaciąganie żaluzji z obsługą oświetlenia lub ogrzewania.

Co może obsługiwać inteligentny dom

Do inteligentnego domu możesz podłączyć najróżniejsze urządzenia. Z produktów zaciemniających są to wszystkie, które umożliwiają napęd silnikiem: od rolet wewnętrznych i zewnętrznych rolet i żaluzji, poprzez rolety ekranowe do markiz, werandy i dachy pergoli. Wystarczy z oferty sterowania silnikiem wybrać silnik Somfy a następnie podłączyć go do sterownika systemu inteligentnego domu TaHoma switch.

Inteligentne rolety, inteligentne żaluzje lub inteligentna pergola

Każdą żaluzję, roletę lub grupę pochylanych lameli w dachu pergoli można obsługiwać samodzielnie lub wspólnie z pozostałymi, np. wszystkie żaluzje w domu. Ponadto zawsze wiesz, w jakim stanie jest urządzenie – czy roleta jest wyciągnięta, żaluzje otwarte, czy nie zapomniałeś złożyć markizy (i zaraz to naprawić, chociaż fizycznie nie ma Cię w domu). Inteligentny dom łączy obsługę zaciemnienia, świateł, bram, ogrzewania i innych elementów, które są podłączone do sieci i Internetu.

Za pośrednictwem ręcznych scenariuszy możesz uprzednio nastawić grupę czynności, które następnie wykonasz jedynym potwierdzeniem (np. wyciągnąć żaluzje w całym domu). Dzięki zaplanowanym scenariuszom ich obsługę można nastawić jako zautomatyzowaną, tj. na przykład wyciągnięcie żaluzji codziennie o 7 rano.

Scenariusze i kalendarze

Sterownik inteligentnego domu TaHoma switch ma dwa przyciski dla dwóch najczęściej używanych w domu scenariuszy. Może to być odejście z domu i przyjście do domu, wstawanie versus pójście spać, lub na przykład tryb normalnego wieczora w domu jako przeciwieństwo grillowania z przyjaciółmi na tarasie. TaHoma switch łączy obsługę zaciemnienia, świateł, ogrzewania, ale również na przykład bram wjazdowych lub garażowych, gniazdek elektrycznych, markizy lub pergoli tarasowej. Jednak scenariusze nie są uzależnione tylko od jednego naciśnięcia przycisku sterownika.

Można je wygodnie obsługiwać z pomocą aplikacji w telefonie komórkowym lub za pośrednictwem asystenta głosowego, mogą nawet działać samoczynnie – bądź w reakcji na stan czujnika (wiatru, światła słonecznego, itd.), w dokładnie zdefiniowanym czasie lub w dniu w kalendarzu. Na pewno nie jest dla Ciebie niespodzianką, że na każdy dzień w tygodniu można zaprogramować inny scenariusz.

Możliwości obsługi inteligentnego domu TaHoma somfy:

  • z pomocą sterownika TaHoma switch
  • za pośrednictwem aplikacji w telefonie komórkowym
  • z wykorzystaniem obsługi głosowej
  • przez nastawienie zautomatyzowanych scenariuszy z warunkami
Ing. Kateřina Jelenová

Najnowsze

Dom i ogród
23. listopada 2023

Jak połączyć zaciemnienie dzienne i nocne?

Ing. Kateřina Jelenová
5 min.
767 przeczytanie
Jak połączyć zaciemnienie dzienne i nocne?
Od techniki zaciemniającej oczekujemy przeważnie dwóch rzeczy: w dzień zatrzymania uciążliwych promieni słońca i zapewnienie prywatności, w nocy całkowitego zaciemnienia, aby światło nie budziło nas za wcześnie. Przeważnie są do tego potrzebne dwa różne systemy, ale istnieją też opcje, jak połączyć oba w jednym. Jakie rozwiązanie jest najlepsze dla Twojego mieszkania byt? Które rodzaje zaciemnienia pasują do siebie a które nie?
Dom i ogród
22. listopada 2023

Japońskie ściany – nowoczesny i elegancki element wystroju wnętrza

Ing. Jakub Vaněk, Ph.D
5 min.
767 przeczytanie
Japońskie ściany – nowoczesny i elegancki element wystroju wnętrza
Duże oszklone powierzchnie wewnątrz bywają wyraźną dominantą. Optycznie zwiększą pomieszczenie, są synonimem luksusu i coraz częściej klienci życzą sobie takich elementów w domu. Ich wadą jest to, że nie każdy typ techniki zaciemniającej do nich dobrze pasuje.