Szukaj
Dom i ogród

Inteligentne zaciemnienie: podłącz do swojego inteligentnego domu również żaluzje

Ing. Kateřina Jelenová
3 min.
877 przeczytanie
Inteligentne zaciemnienie: podłącz do swojego inteligentnego domu również żaluzje
Zaciągnąć żaluzje zdalnie przez telefon komórkowy, kiedy zapowiadają burze? Albo od razu polegać na czujnikach deszczu lub wiatru i pozwolić im zaciągać się w pełni automatycznie, kiedy czujniki zarejestrują pogorszenie pogody? Witamy w XXI wieku: z pomoc systemu TaHoma możesz obsługiwać zaciemnienie we wszystkich pomieszczeniach jednocześnie, nastawiać konkretne czasy pochylania lameli na każdy dzień, lub zgrać zaciąganie żaluzji z obsługą oświetlenia lub ogrzewania.

Co może obsługiwać inteligentny dom

Do inteligentnego domu możesz podłączyć najróżniejsze urządzenia. Z produktów zaciemniających są to wszystkie, które umożliwiają napęd silnikiem: od rolet wewnętrznych i zewnętrznych rolet i żaluzji, poprzez rolety ekranowe do markiz, werandy i dachy pergoli. Wystarczy z oferty sterowania silnikiem wybrać silnik Somfy a następnie podłączyć go do sterownika systemu inteligentnego domu TaHoma switch.

Inteligentne rolety, inteligentne żaluzje lub inteligentna pergola

Każdą żaluzję, roletę lub grupę pochylanych lameli w dachu pergoli można obsługiwać samodzielnie lub wspólnie z pozostałymi, np. wszystkie żaluzje w domu. Ponadto zawsze wiesz, w jakim stanie jest urządzenie – czy roleta jest wyciągnięta, żaluzje otwarte, czy nie zapomniałeś złożyć markizy (i zaraz to naprawić, chociaż fizycznie nie ma Cię w domu). Inteligentny dom łączy obsługę zaciemnienia, świateł, bram, ogrzewania i innych elementów, które są podłączone do sieci i Internetu.

Za pośrednictwem ręcznych scenariuszy możesz uprzednio nastawić grupę czynności, które następnie wykonasz jedynym potwierdzeniem (np. wyciągnąć żaluzje w całym domu). Dzięki zaplanowanym scenariuszom ich obsługę można nastawić jako zautomatyzowaną, tj. na przykład wyciągnięcie żaluzji codziennie o 7 rano.

Scenariusze i kalendarze

Sterownik inteligentnego domu TaHoma switch ma dwa przyciski dla dwóch najczęściej używanych w domu scenariuszy. Może to być odejście z domu i przyjście do domu, wstawanie versus pójście spać, lub na przykład tryb normalnego wieczora w domu jako przeciwieństwo grillowania z przyjaciółmi na tarasie. TaHoma switch łączy obsługę zaciemnienia, świateł, ogrzewania, ale również na przykład bram wjazdowych lub garażowych, gniazdek elektrycznych, markizy lub pergoli tarasowej. Jednak scenariusze nie są uzależnione tylko od jednego naciśnięcia przycisku sterownika.

Można je wygodnie obsługiwać z pomocą aplikacji w telefonie komórkowym lub za pośrednictwem asystenta głosowego, mogą nawet działać samoczynnie – bądź w reakcji na stan czujnika (wiatru, światła słonecznego, itd.), w dokładnie zdefiniowanym czasie lub w dniu w kalendarzu. Na pewno nie jest dla Ciebie niespodzianką, że na każdy dzień w tygodniu można zaprogramować inny scenariusz.

Możliwości obsługi inteligentnego domu TaHoma somfy:

  • z pomocą sterownika TaHoma switch
  • za pośrednictwem aplikacji w telefonie komórkowym
  • z wykorzystaniem obsługi głosowej
  • przez nastawienie zautomatyzowanych scenariuszy z warunkami
Ing. Kateřina Jelenová

Najnowsze

Motywy sezonowe
17. marca 2024

Oaza spokoju: Jak znaleźć równowagę i spokój w świecie pełnym pośpiechu

Ing. Kateřina Jelenová
5 min.
877 przeczytanie
Oaza spokoju: Jak znaleźć równowagę i spokój w świecie pełnym pośpiechu
W dzisiejszym pędzącym świecie jest ważniejsze, niż kiedykolwiek indziej, znalezienie czasu dla siebie. Odkryj, jak możesz wytworzyć swoją osobistą oazę spokoju i zachować codziennie równowagę psychiczną.
Zrób to sam
10. marca 2024

Zrób latawiec, który naprawdę lata!

Ing. Jakub Vaněk, Ph.D
4 min.
877 przeczytanie
Zrób latawiec, który naprawdę lata!
Latawiec, do którego nie potrzebujesz nic specjalnego, a jednak będzie latać? Dziś pokażemy, jak go zrobić. Będziesz potrzebować tylko kilku rzeczy, które prawdopodobnie masz w domu.