Szukaj
Świat Isotry

Gorąca nowość ISOTRA: roleta ekranowa nadająca się nie tylko do pergoli ALFA-ZIP

Ing. Kateřina Jelenová
2 min.
491 przeczytanie
Gorąca nowość ISOTRA: roleta ekranowa nadająca się nie tylko do pergoli ALFA-ZIP
W ISOTRA nieustannie wymyślamy dla Was i opracowujemy nowe produkty. Najaktualniejszym jest roleta ekranowa ALFA-ZIP, która idealnie pasuje do pergoli, ale możesz jej użyć też jako klasycznego zaciemnienia zewnętrznego.

Roleta ekranowa ALFA-ZIP

W czym roleta jest wyjątkowa? Przede wszystkim jest to możliwość użycia specjalnego profilu montażowego do pergoli. Wyważona listwa dolna umożliwia perfekcyjne napięcia tkaniny i dzięki temu, że przestrzeń między kasetą, listwami prowadzącymi i materiałem jest kompletnie zamknięta, ALFA-ZIP chroni też przed przenikaniem owadów do pomieszczenia. Jeżeli potrzebujesz kompletnego zaciemnienia, można wybrać materiał typu blackout.

Roleta ALFA-ZIP spełnia kryteria klasy odporności na wiatr 6 a jedną sztuką rolety można zaciemnić do 15 m2. Jednocześnie można sprzęgać razem również dwie lub trzy rolety obok siebie. Specjalny podtyp ALFA SOLAR-ZIP wykorzystuje panel solarny do doładowywania wbudowanego akumulatora, który dostarcza energię do napędu i wszelkiej obsługi rolety. Dzięki solarnemu zasilaniu nie zapłacisz używanie rolet ani grosza.

Rolety ALFA-ZIP możesz mieć w klasycznej graniastej lub nowoczesnej zaokrąglonej kasecie. ALFA SOLAR-ZIP z zasilaniem solarnym jest do dyspozycji tylko w graniastej kasecie.

Zalety rolet ekranowych

Rolety ekranowe nie są żadną nowością w asortymencie ISOTRA – pisaliśmy na przykład o innych typach HR7 i HR8-ZIP w artykule.

Główne zalety rolet ekranowych

  • widać przez nie na zewnątrz i przy tym zapobiegają spojrzeniom do wewnątrz
  • odbijają promienie słońca i gorące powietrze
  • w zimie ograniczają dostęp zimnego powietrza
  • poprawiają właściwości izolacyjne budynku
  • nowoczesny element zaciemnienia

Więcej o tym, jak rolety ekranowe oprawiają komfort cieplny w domu i oszczędzają koszty ogrzewania, znajdziesz tu.

Rolety ekranowe w pergoli

Kto ma ogród na wietrznym miejscu, wie o tym swoje: dla przyjemnego posiedzenia trzeba pergolę chronić też przed wiatrem. Szczegółowy przegląd możliwości znajdziesz w tym naszym artykule, ale teraz masz jeszcze jedną dodatkową możliwość – roleta ALFA-ZIP została opracowana z uwzględnieniem użycia właśnie w pergolach. Ułatwia to zarówno specjalny profil montażowy do pergoli, jak też wyważona dola listwa do prowadzenia i napięcia tkaniny. Zaletą rolety ALFA-ZIP jest też jej łatwy montaż.

ARTOSI i rolety ALFA-ZIP: wyjątkowa symbioza

Rolety ALFA zostały opracowane z naciskiem na użycie w pergolach bioklimatycznych, przede wszystkim pergolach ARTOSI. Na stronach www.artosi.cz znajdziesz nie tylko przejrzyste wyobrażenie wszystkich ich funkcji, ale również możliwość skonfigurowania pergoli ARTOSI według własnych potrzeb – jej wymiarów, koloru, liczby sekcji dachu, umieszczenia instalacji elektrycznej, odprowadzenia wody, lub właśnie instalacji rolet ekranowych. Zaplanowanie, jak będzie wyglądać Twoja pergola, już nie może być łatwiejsze.

Dla lepszego wyobrażenia. Typ pergoli: ARTOSI Typ B z pomocniczym mocowaniem profilu na długości wysuwu do ściany, Wymiary: 3500 x 6280 mm, Kolor konstrukcji: DB 703, Kolor lameli: DB 703, Dodatek: oświetlenie LED (zimny kolor), Roleta ekranowa HR8-ZIP, materiał Satiné STNZ 0101 grey.

Ing. Kateřina Jelenová

Najnowsze

Świat Isotry
15. września 2023

Narożnikowa żaluzja zewnętrzna – rewolucyjne rozwiązanie dla portali narożnikowych

Ing. Aneta Paroulková
4 min.
491 przeczytanie
Narożnikowa żaluzja zewnętrzna – rewolucyjne rozwiązanie dla portali narożnikowych
Masz okna w narożniku budynku, czy chodzi o narożnik zewnętrzny, czy też wewnętrzny? Teraz możesz je wygodnie zaciemnić bez listwy prowadzącej w narożniku naruszającej widok po wyciągnięciu żaluzji. Jedynym warunkiem jest kąt prosty, to znaczy narożnik dziewięćdziesiąt stopni.
Dom i ogród
14. września 2023

Ogród dla zwierząt: koty, psy i świnki morskie

Ing. Kateřina Jelenová
4 min.
491 przeczytanie
Ogród dla zwierząt: koty, psy i świnki morskie
Ogród nie musi służyć tylko ludziom – pożytek z niego mają też pupile domowi. Może służyć do biegania, orzeźwienia w jeziorku lub basenie, albo do zabawy. Co zrobić, aby ogród dobrze służył zwierzętom domowym i nie był dla nich niebezpieczny?