Szukaj
Dom i ogród

Japońskie ściany: cień i przy tym dostatek światła

Ing. Kateřina Jelenová
2 min.
740 przeczytanie
Japońskie ściany: cień i przy tym dostatek światła
Nie potrafisz wybrać między roletami wewnętrznymi i żaluzjami pionowymi? Może masz wrażenie, że byłoby lepsze jeszcze coś innego: na przykład duże przesuwne panele, które umocuje się do ściany lub sufitu i możesz wybrać dla nich stylowy materiał z ciekawym nadrukiem. W takim przypadku szukasz japońskich ścian, które nazywa się też japońskie żaluzje lub japońskie rolety.

Zaciemniające, niepalne i dla alergików

Japońskie ściany idealnie nadają się przede wszystkim w przypadku dużej powierzchni okien, które byłoby trudno zaciemnić inaczej. Ale możesz je wybrać również wtedy, kiedy masz okna standardowej wielkości, bowiem same wyglądają bardzo ciekawie i nadają każdemu wnętrzu ciekawy, elegancki i przy tym nowoczesny wygląd. Do dyspozycji są niepalne warianty materiałów do użycia w biurach, wersje zaciemniające dla niezakłóconego snu, lub materiały zawierające włókno szklane, które idealnie odpowiadają alergikom.

Japońskie ściany nie wymagają specjalnego utrzymania, w razie zwykłego zanieczyszczenia wystarczy regularne wycieranie powierzchni szmatką lub ściereczką nawilżoną w roztworze mydlanym o temperaturze do 30 °C. Materiałów z naparowaną warstwą aluminium nie wolno czyścić wodą – doszłoby do uszkodzenia powłoki.

Rozproszone światło dla roślin pokojowych

Lubisz wnętrza pełne światła, ale nie bezpośrednie promienie słoneczne? Nie jesteś sam: również większość roślin pokojowych lubi bardziej stłumione, rozproszone światło. Podobnie, jak rolety dzień i nocy, japońskie ściany są idealnym sposobem, jak uzyskać taki efekt w pomieszczeniu.

Rośliny pokojowe, które będą prosperować za japońską ścianą:

  • monstera
  • zamiokulkas
  • dracena (smokowiec)
  • tilandsie
  • filodendron

Rozdzielenie pomieszczenia z pomocą japońskiej ściany

Japońskimi ścianami nie musimy tylko zaciemniać okien – można je umieszczać również pośrodku pomieszczenia i w ten sposób łatwo rozdzielić je optycznie. Montaż i manipulacja z panelami jest szybka i łatwa, japońskie ściany można obsługiwać bądź ręcznie (z pomocą sznurka, drążka, lub ciągnąc za materiał), lub elektrycznie z pomocą pilota do zdalnej obsługi.

Masz wysokie sufity? Japońskie ściany dostarczamy do wysokości 3 200 mm, szerokość panelu waha się od 1 000 mm do 5 800 mm, to znaczy prawie sześć metrów. Profile są z eloksalowanego aluminium w białym lub srebrnym kolorze, materiał wybierzesz z bogatego wzornika z materiałów 100% PES, 100% Trevira CS lub Glass fibre-PVC. Japońskie ściany s idealne do nowoczesnych wnętrz, wystroju z elementami Orientu, lub tam, gdzie trzeba zaciemnić dużą powierzchnię okien.

Formularz zapytania znajdziesz poniżej na tej stronie.

Ing. Kateřina Jelenová

Najnowsze

Dom i ogród
23. listopada 2023

Jak połączyć zaciemnienie dzienne i nocne?

Ing. Kateřina Jelenová
5 min.
740 przeczytanie
Jak połączyć zaciemnienie dzienne i nocne?
Od techniki zaciemniającej oczekujemy przeważnie dwóch rzeczy: w dzień zatrzymania uciążliwych promieni słońca i zapewnienie prywatności, w nocy całkowitego zaciemnienia, aby światło nie budziło nas za wcześnie. Przeważnie są do tego potrzebne dwa różne systemy, ale istnieją też opcje, jak połączyć oba w jednym. Jakie rozwiązanie jest najlepsze dla Twojego mieszkania byt? Które rodzaje zaciemnienia pasują do siebie a które nie?
Dom i ogród
22. listopada 2023

Japońskie ściany – nowoczesny i elegancki element wystroju wnętrza

Ing. Jakub Vaněk, Ph.D
5 min.
740 przeczytanie
Japońskie ściany – nowoczesny i elegancki element wystroju wnętrza
Duże oszklone powierzchnie wewnątrz bywają wyraźną dominantą. Optycznie zwiększą pomieszczenie, są synonimem luksusu i coraz częściej klienci życzą sobie takich elementów w domu. Ich wadą jest to, że nie każdy typ techniki zaciemniającej do nich dobrze pasuje.