Szukaj
Dom i ogród

Japońskie ściany: cień i przy tym dostatek światła

Ing. Kateřina Jelenová
2 min.
600 przeczytanie
Japońskie ściany: cień i przy tym dostatek światła
Nie potrafisz wybrać między roletami wewnętrznymi i żaluzjami pionowymi? Może masz wrażenie, że byłoby lepsze jeszcze coś innego: na przykład duże przesuwne panele, które umocuje się do ściany lub sufitu i możesz wybrać dla nich stylowy materiał z ciekawym nadrukiem. W takim przypadku szukasz japońskich ścian, które nazywa się też japońskie żaluzje lub japońskie rolety.

Zaciemniające, niepalne i dla alergików

Japońskie ściany idealnie nadają się przede wszystkim w przypadku dużej powierzchni okien, które byłoby trudno zaciemnić inaczej. Ale możesz je wybrać również wtedy, kiedy masz okna standardowej wielkości, bowiem same wyglądają bardzo ciekawie i nadają każdemu wnętrzu ciekawy, elegancki i przy tym nowoczesny wygląd. Do dyspozycji są niepalne warianty materiałów do użycia w biurach, wersje zaciemniające dla niezakłóconego snu, lub materiały zawierające włókno szklane, które idealnie odpowiadają alergikom.

Japońskie ściany nie wymagają specjalnego utrzymania, w razie zwykłego zanieczyszczenia wystarczy regularne wycieranie powierzchni szmatką lub ściereczką nawilżoną w roztworze mydlanym o temperaturze do 30 °C. Materiałów z naparowaną warstwą aluminium nie wolno czyścić wodą – doszłoby do uszkodzenia powłoki.

Rozproszone światło dla roślin pokojowych

Lubisz wnętrza pełne światła, ale nie bezpośrednie promienie słoneczne? Nie jesteś sam: również większość roślin pokojowych lubi bardziej stłumione, rozproszone światło. Podobnie, jak rolety dzień i nocy, japońskie ściany są idealnym sposobem, jak uzyskać taki efekt w pomieszczeniu.

Rośliny pokojowe, które będą prosperować za japońską ścianą:

  • monstera
  • zamiokulkas
  • dracena (smokowiec)
  • tilandsie
  • filodendron

Rozdzielenie pomieszczenia z pomocą japońskiej ściany

Japońskimi ścianami nie musimy tylko zaciemniać okien – można je umieszczać również pośrodku pomieszczenia i w ten sposób łatwo rozdzielić je optycznie. Montaż i manipulacja z panelami jest szybka i łatwa, japońskie ściany można obsługiwać bądź ręcznie (z pomocą sznurka, drążka, lub ciągnąc za materiał), lub elektrycznie z pomocą pilota do zdalnej obsługi.

Masz wysokie sufity? Japońskie ściany dostarczamy do wysokości 3 200 mm, szerokość panelu waha się od 1 000 mm do 5 800 mm, to znaczy prawie sześć metrów. Profile są z eloksalowanego aluminium w białym lub srebrnym kolorze, materiał wybierzesz z bogatego wzornika z materiałów 100% PES, 100% Trevira CS lub Glass fibre-PVC. Japońskie ściany s idealne do nowoczesnych wnętrz, wystroju z elementami Orientu, lub tam, gdzie trzeba zaciemnić dużą powierzchnię okien.

Formularz zapytania znajdziesz poniżej na tej stronie.

Ing. Kateřina Jelenová

Najnowsze

Motywy sezonowe
9. maja 2023

Chroń swoje zdrowie: pomoże Ci w tym dobrej jakości zaciemnienie

Ing. Kateřina Jelenová
4 min.
600 przeczytanie
Chroń swoje zdrowie: pomoże Ci w tym dobrej jakości zaciemnienie
Co roku 7 kwietnia przypominamy sobie Światowy Dzień Zdrowia. W tym roku mija już 75 lat od założenia Światowej Organizacji Zdrowia, która ma za zadanie prowadzić globalną oświatę w zakresie najróżniejszych problemów zdrowotnych. Do tego, abyśmy byli zdrowsi, możemy przyczynić się sami wieloma sposobami. Jednym z nich jest też technika zaciemniająca.
Dom i ogród
7. maja 2023

Jak urządzić pokój dla gości

Ing. Jakub Vaněk, Ph.D
3 min.
600 przeczytanie
Jak urządzić pokój dla gości
Zostało CI w domu nieużywane pomieszczenie, na przykład były pokój dziecięcy, lub niepotrzebna pracownia? Zmień je w pokój dla gości!