Szukaj
Dom i ogród

Japońskie ściany: cień i przy tym dostatek światła

Ing. Kateřina Jelenová
2 min.
855 przeczytanie
Japońskie ściany: cień i przy tym dostatek światła
Nie potrafisz wybrać między roletami wewnętrznymi i żaluzjami pionowymi? Może masz wrażenie, że byłoby lepsze jeszcze coś innego: na przykład duże przesuwne panele, które umocuje się do ściany lub sufitu i możesz wybrać dla nich stylowy materiał z ciekawym nadrukiem. W takim przypadku szukasz japońskich ścian, które nazywa się też japońskie żaluzje lub japońskie rolety.

Zaciemniające, niepalne i dla alergików

Japońskie ściany idealnie nadają się przede wszystkim w przypadku dużej powierzchni okien, które byłoby trudno zaciemnić inaczej. Ale możesz je wybrać również wtedy, kiedy masz okna standardowej wielkości, bowiem same wyglądają bardzo ciekawie i nadają każdemu wnętrzu ciekawy, elegancki i przy tym nowoczesny wygląd. Do dyspozycji są niepalne warianty materiałów do użycia w biurach, wersje zaciemniające dla niezakłóconego snu, lub materiały zawierające włókno szklane, które idealnie odpowiadają alergikom.

Japońskie ściany nie wymagają specjalnego utrzymania, w razie zwykłego zanieczyszczenia wystarczy regularne wycieranie powierzchni szmatką lub ściereczką nawilżoną w roztworze mydlanym o temperaturze do 30 °C. Materiałów z naparowaną warstwą aluminium nie wolno czyścić wodą – doszłoby do uszkodzenia powłoki.

Rozproszone światło dla roślin pokojowych

Lubisz wnętrza pełne światła, ale nie bezpośrednie promienie słoneczne? Nie jesteś sam: również większość roślin pokojowych lubi bardziej stłumione, rozproszone światło. Podobnie, jak rolety dzień i nocy, japońskie ściany są idealnym sposobem, jak uzyskać taki efekt w pomieszczeniu.

Rośliny pokojowe, które będą prosperować za japońską ścianą:

  • monstera
  • zamiokulkas
  • dracena (smokowiec)
  • tilandsie
  • filodendron

Rozdzielenie pomieszczenia z pomocą japońskiej ściany

Japońskimi ścianami nie musimy tylko zaciemniać okien – można je umieszczać również pośrodku pomieszczenia i w ten sposób łatwo rozdzielić je optycznie. Montaż i manipulacja z panelami jest szybka i łatwa, japońskie ściany można obsługiwać bądź ręcznie (z pomocą sznurka, drążka, lub ciągnąc za materiał), lub elektrycznie z pomocą pilota do zdalnej obsługi.

Masz wysokie sufity? Japońskie ściany dostarczamy do wysokości 3 200 mm, szerokość panelu waha się od 1 000 mm do 5 800 mm, to znaczy prawie sześć metrów. Profile są z eloksalowanego aluminium w białym lub srebrnym kolorze, materiał wybierzesz z bogatego wzornika z materiałów 100% PES, 100% Trevira CS lub Glass fibre-PVC. Japońskie ściany s idealne do nowoczesnych wnętrz, wystroju z elementami Orientu, lub tam, gdzie trzeba zaciemnić dużą powierzchnię okien.

Formularz zapytania znajdziesz poniżej na tej stronie.

Ing. Kateřina Jelenová

Najnowsze

Dom i ogród
14. maja 2024

Jak pergole i markizy ożywiają wygląd zewnętrzny domu

Ing. Kateřina Jelenová
4 min.
855 przeczytanie
Jak pergole i markizy ożywiają wygląd zewnętrzny domu
Poprawa wyglądu zewnętrznego domu może mieć ogromny wpływ na jego ogólny wygląd i funkcjonalność. Pergole i markizy to dwa rozwiązania zaciemnienia, które nie tylko dodają wymiar estetyczny, ale także podnoszą komfort życia. W tym artykule przyjrzymy się, jak pergole i markizy ożywiają wygląd zewnętrzny i wnoszą nowe możliwości do przestrzeni zewnętrznych.
Świat Isotry
13. maja 2024

5 powodów, dla których warto dodać na dom żaluzje zewnętrzne

Ing. Kateřina Jelenová
4 min.
855 przeczytanie
5 powodów, dla których warto dodać na dom żaluzje zewnętrzne
Żaluzje zewnętrzne są nie tylko estetycznym dodatkiem. Są wielofunkcyjnym rozwiązaniem, które może ulepszyć dom na wiele sposobów. Podajemy pięć kluczowych powodów, dla których powinieneś rozważyć ich instalację.