Szukaj
Świat Isotry

Komu przydadzą się rolety ekranowe?

Ing. Kateřina Jelenová
3 min.
1158 przeczytanie
Komu przydadzą się rolety ekranowe?
Chyba już słyszałeś o roletach ekranowych, być może kojarzysz je sobie tylko z wielkimi oknami biurowców. Rolety ekranowe mogą jednak być użyte również w mieszkaniu, domku rodzinnym lub pergoli.

Czym są rolety ekranowe

Specjalny perforowany materiał rolet ekranowych umożliwia przenikanie światła do wnętrza, ale jednocześnie chroni przed spojrzeniami z zewnątrz i jednocześnie poprawia właściwości termoizolacyjne okien – rolety ekranowe zapobiegają nadmiernemu nagrzewaniu pomieszczenia w lecie, oraz przenikaniu zimnego powietrza do okien w zimie. W ten sposób oszczędzają pieniądze na ogrzewanie i klimatyzację, służą też jako element domów pasywnych. Przeczytaj i innych możliwopściach, jak się w domu ogrzać.

Gdzie mogą być użyte rolety ekranowe

Stylem rolety ekranowe pasują przede wszystkim do większych oszklonych powierzchni i nowocześniejszych budynków. Na terenach z częstym wiatrem będą lepsze rolety z bocznym profilem prowadzącym, które ni uginają się nawet pod silnym wiatrem. Ogólnie rolety ekranowe można wykorzystać tak, gdzie chcemy rozproszyć światło z zewnątrz i zapobiec zaglądaniu z zewnątrz, ale jednocześnie (oprócz wariantów zaciemniających) potrzebujemy wewnątrz światła do pracy oraz chcemy widzieć z zewnątrz ogród lub ulicę.

Rolety ekranowe są odporne na zmiany pogody, warianty z profilem bocznym zapobiegają również dostępowi owadów i ograniczają przenikanie pyłu.

Potrzebujesz zaciemnić pergolę i ochronić ją przed przeciągiem? Roleta SCREEN ALFA ZIP idealnie nadaje się właśnie jako boczna ochrona do aluminiowych pergoli bioklimatycznych. Posiada specjalny profil montażowy a jej wyważona dolna listwa ułatwia prowadzenie i napięcie materiału ekranowego.

Materiały do systemów ekranowych mogą być z włókna szklanego, PVC lub poliestru w różnym stosunku. Specyficzny wariant blackout zapewni bardzo skuteczne zaciemnienie.

Alternatywy rolet ekranowych

Rolety ekranowe nie pasują do Twojego domu stylem, ale zainteresowały Cię ich właściwości? Rozważ żaluzje zewnętrzne: też mają właściwości izolacji cieplnej i możesz wybrać kształt lameli, który najlepiej pasuje do Twojej elewacji. Ponadto żaluzje umożliwiają lepiej regulować przenikanie światła. Do wyboru są też rolety przedokienne, które nadają się raczej do zaciemnienia przed snem. Do zaciemnienia dziennego trzeba je kombinować na przykład z żaluzjami. Nie chcesz lub nie możesz zainstalować zaciemnienia zewnętrznego? Niektóre modele rolet ekranowych można też instalować wewnątrz, gdzie ponadto mogą częściowo zastąpić siatki przeciwko owadom. Typ SCREEN ZIP ECONOMY jest nowoczesną i przystępną cenowo opcją zaciemnienia zewnętrznego i wewnętrznego. Następną opcją może być elegancka SCREEN GW lub jej lżejsza wersja SCREEN LITE.

Ing. Kateřina Jelenová

Najnowsze

Dom i ogród
13. czerwca 2025

Jak wybrać rolety dzień i noc: kompletny przewodnik wyborem nowoczesnego zaciemnienia

Ing. Kateřina Jelenová
5 min.
1158 przeczytanie
Jak wybrać rolety dzień i noc: kompletny przewodnik wyborem nowoczesnego zaciemnienia
Rolety dzień i noc są, nie bez powodu, coraz popularniejszym wyborem do domów i biur. Łączą w sobie zalety klasycznych rolet i żaluzji w jednym eleganckim rozwiązaniu, które umożliwia płynną regulację światła i jednocześnie służy jako piękny element designowy w pomieszczeniu. Jeżeli rozważasz ich nabycie, przygotowaliśmy dla Ciebie szczegółową instrukcję, jak prawidłowo wybrać rolety dzień i noc – i dlaczego na przykład wybrać właśnie nasz model VERRA SEMI.
Świat Isotry
5. czerwca 2025

Montaż pergoli bioklimatycznej we własnym zakresie

Ing. Jakub Vaněk, Ph.D
4 min.
1158 przeczytanie
Montaż pergoli bioklimatycznej we własnym zakresie
Pergola bioklimatyczna jest luksusowym rozwiązaniem zaciemnienia werand, tarasów i ogrodów. Sam decyduj, ile światła lub deszczu przepuścisz pod pergolę – dzięki obrotowym lamelom będziesz władcą światła i deszczu. Aluminiowa pergola ARTOSI spełni oczekiwania każdego, kto pragnie nowoczesnego designu, odporności i praktycznego wykorzystania przy każdej pogodzie. Ponadto metalową pergolę możesz zmontować samodzielnie – poradzimy jak.