Isotra systemy ochronne

Mieszkasz lub wkrótce będziesz mieszkać w domu lub mieszkaniu swoich marzeń. Wybierasz żaluzje lub rolety tak, aby spełniły Twoje wymagania co do zaciemnienia wnętrza, komfortu świetlnego i cieplnego do pracy i odpoczynku, obniżyły koszty klimatyzacji i jednocześnie dopełniły wystrój wnętrza według Twoich wyobrażeń.

Wyroby spółki ISOTRA a.s. reprezentują najwyższej jakości rozwiązania techniczne połączone z wymaganiami nowoczesnego designu. Jest dla nas oczywistością spełnienie również wymagań normy ČSN EN 13120 dotyczącej zapewnienia bezpieczeństwa dzieci.

Spółka ISOTRA a.s. Opracowała następujące własne elementy ochronne dla zapewnienia bezpieczeństwa Twojego domu i Twoich dzieci:

Złączka

Złączka zapewni, że pod działaniem siły większej niż 6 kg dojdzie do rozerwania łańcuszka i eliminacji niebezpiecznej pętli. Montaż złączki możesz.

Bloczek

Przy jego użyciu dojdzie do napięcia linek do obsługi tak, że między dwiema linkami nie można wytworzyć pętli. Montaż bloczka możesz.

Nawijak, dwa kółka

Zapobiegają tworzeniu pętli na linkach i jednocześnie utrzymują je na wysokości poza zasięgiem dzieci. Montaż nawijaka i dwóch kółek możesz.

Wszystkie nasze wyroby wewnętrznej techniki zaciemniającej są oznaczone ostrzeżeniem. Ostrzeżenie znajdziesz zarówno na samym wyrobie, jak też na jego opakowaniu.

Tekst i forma oznaczenia ostrzegawczego odpowiada wymaganiom normy i jest następująca:

OSTRZEŻENIE:

  • małe dzieci mogą się udusić pętlą z linek do wyciągania, łańcuszków, taśm i sznurów wewnętrznych do obsługi wyrobu;
  • aby nie doszło do uduszenia i zaplątania, usuń linki z zasięgu małych dzieci. Linki mogą się zaplątać wokół szyi dziecka;
  • usuń łóżka, łóżeczka dziecięce i meble z bliskości okna, gdzie są linki;
  • nie splataj linek razem. Upewnij się, że linki nie są skręcone i nie tworzą pętli.
Výstražný piktogram

Stosowność poszczególnych systemów bezpieczeństwa dla konkretnych produktów ISOTRA podaje tabela.