Szukaj
Dom i ogród

Przedokienne żaluzje zewnętrzne: termoregulacja, ochrona prywatności i oszczędność energii

Ing. Kateřina Jelenová
3 min.
395 przeczytanie
Przedokienne żaluzje zewnętrzne: termoregulacja, ochrona prywatności i oszczędność energii
Stylowe zaciemnienie zewnętrzne, które łączy prywatność, bezpieczeństwo i idealną ilość przenikającego światła. Żaluzje zewnętrzne przeżywają zasłużony boom.

Perfekcyjna regulacja oświetlenia

Tak samo, jak żaluzje wewnętrzne, również zewnętrzne potrafią przez pochylanie regulować ilość światła. Wewnątrz masz tyle światła, ile potrzebujesz, i jednocześnie prywatność uniemożliwiającą zaglądanie z zewnątrz. Kiedy światła ubywa, możesz zupełnie podnieść żaluzje.

Stylowy dodatek wyposażenia wnętrz

Żaluzje zewnętrzne nie są tylko środkiem do zaciemnienia, pełnią też funkcję estetycznego elementu elewacji domu. Żaluzje można dostosować do ogólnego wyglądu elewacji zarówno kolorem, jak też kształtem lameli. Mogą być w kształcie litery C, S lub Z – ostatnie dwa rodzaje zamykają się do siebie wzajemnie i w razie potrzeby zaciemnią wnętrze dla niezakłóconego snu.

Najliczniej sprzedawanymi kształtami lameli są C i Z.

Który kształt lameli wybrać?

Proste, lekko wygięte lamele w kształcie litery C, Isotra model Cetta, umożliwiają mniejszy pakiet i odpowiadają potrzebom większości wnętrz, ale nie zaciemnią stuprocentowo a na wietrze końce lameli mogą brzękać o siebie.

Masywna Zetta w kształcie litery Z zapewni doskonałe zaciemnienie i jednolitą powierzchnię po zaciągnięciu żaluzji. Jej wyraźny wygląd nie musi jednak pasować do każdego domu.

Delikatny i estetyczny model Setta łączy zalety obu: zapadanie lameli do siebie i ładne, gładkie kształty.

Termoregulacja i oszczędność energii

Zaciągnięte żaluzje pomagają odbijać światło i utrzymać je tam, gdzie to pasuje: w zimie wewnątrz domu, w lecie na zewnątrz. W ten sposób oszczędzają niemałe pieniądze za ogrzewanie lub klimatyzację. Ponadto zapewniają też izolację akustyczną i lepiej chronią przed niepożądanymi dźwiękami z zewnątrz. Więcej o funkcjach ekonomicznych i bezpieczeństwa żaluzji zewnętrznych pisaliśmy w tym artykule.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Żaluzje przedokienne pełnią też funkcję zabezpieczającą: złodziejom nie chce się pokonywać dodatkowych przeszkód przed oknem lub drzwiami, zwiększa to ryzyko, że ktoś zauważy ich poczynanie. Jeżeli interesuje Cię naprawdę bezpieczna żaluzja, wybierz wariant Titan, która wyklucza nieuprawnioną manipulację z zewnątrz i możliwość dostania się do obiektu.

Żaluzja zabezpieczająca Emergency gwarantuje natychmiastowe wyciągnięcie żaluzji niezależnie od energii elektrycznej w razie powodzi, pożaru, lub innego nieoczekiwanego niebezpieczeństwa. Dzięki tej funkcji nikt nie zostanie uwięziony w domu, kiedy coś się stanie.

Ing. Kateřina Jelenová

Najnowsze

Zrób to sam
6. czerwca 2023

Zmiany w życiu: Jak przygotować dom lub mieszkanie dla seniorów

Ing. Aneta Paroulková
3 min.
395 przeczytanie
Zmiany w życiu: Jak przygotować dom lub mieszkanie dla seniorów
Czy sami zbliżacie się do następnego etapu życia, czy też przeprowadzacie do swojego domu starzejących się rodziców, mieszkanie dla seniorów potrzebuje zmian. Gdzie są najpilniejsze i jak je rozwiązać?
Świat Isotry
5. czerwca 2023

NOWOŚĆ na rynku: Aluminiowe zadaszenie na samochody CARPORT ARTOSI

Ing. Jakub Vaněk, Ph.D
4 min.
395 przeczytanie
NOWOŚĆ na rynku: Aluminiowe zadaszenie na samochody CARPORT ARTOSI
Od 2019 roku, kiedy w lutym na targach budowlanych Coneco w Bratysławie przedstawiliśmy nasz bestseller - aluminiową pergolę bioklimatyczną ARTOSI, doszło do wielu jej ulepszeń o dodano do niej więcej akcesoriów i dodatków, takich jak oświetlenie LED, rolety ekranowe ALFA-ZIP lub ALFA-ZIP PLUS, przesuwne oszklenie ARTOSI GLASS. Teraz jednak dajemy innowacją inny wymiar, jakim jest doskonałe zgranie pergoli i zadaszenia na samochody na jednej parceli dzięki naszej nowości na rynku - zadaszeniu na samochody CARPORT ARTOSI.