Szukaj
Dom i ogród

Oszczędzaj pieniądze - kup żaluzje zewnętrzne

Ing. Kateřina Jelenová
3 min.
221 przeczytanie
Oszczędzaj pieniądze - kup żaluzje zewnętrzne
Żaluzje zewnętrzne nie są sprawą na jeden sezon - mogą służyć cały rok. Ochronią nie tylko przed słońcem i upałem wewnątrz, ale przez cały rok oszczędzają pieniądze. Oprócz znacznej oszczędności energii istnieją też inne powody, dla których warto je kupić.

Które to są?

Oszczędność energii

Popularny sposób czeskich gospodarstw domowych na obniżenie kosztów ogrzewania domu - wszyscy członkowie rodziny mają surowy zakaz włączania ogrzewania. Przy tym istnieje dużo efektywniejszy sposób na zaoszczędzenie energii - tajemnica skrywa się w żaluzjach zewnętrznych.

Żaluzje zewnętrzne w zasadzie działają jako element izolacyjny domu. Chronią okno przed czynnikami pogodowymi, takimi jak silny wiatr, deszcz lub śnieg. Wszystkie te czynniki atmosferyczne, które przynosi zimno i chłód, skutecznie izoluje żaluzja zewnętrzna, dzięki czemu nie dostaną się do wnętrza.

Dzięki żaluzjom możesz oszczędzać też w lecie. Żaluzje skutecznie eliminują ilość światła słonecznego przenikającego do pomieszczenia, dzięki czemu w pomieszczeniu nie jest gorąco. Nie musisz wydawać pieniędzy na drogą klimatyzację, która je energochłonna i jest obciążeniem dla organizmu. Wysusza też powietrze, co nie musi być przyjemne dla alergików lub zwierząt domowych.

Jeżeli chcesz zaoszczędzić jeszcze w tym roku w zimie, kup żaluzje zewnętrzne najlepiej we wrześniu, zanim zaczną się jesienne słoty.

Wysoki stopień ochrony przed promieniowaniem słonecznym

Główną funkcją żaluzji zewnętrznych jest niewątpliwie wysoka ochrona przed promieniowaniem słonecznym i ciepłem w pomieszczeniu. Za to są odpowiedzialne lamele, które odbijają światło słoneczne.

Przy wyborze żaluzji zewnętrznych ważny jest kształt lameli. W firmie ISOTRA produkujemy 4 rodzaje aluminiowych lameli, których kształt przypomina litery C, S, Z i T. Od niego pochodzą też nazwy naszych żaluzji:

  • Cetta
  • Setta
  • Zetta
  • Titan

Chronią przed hałasem z zewnątrz

Lamele mają na całej długości wprasowaną gumę, która dobrze izoluje dźwięk z zewnątrz. Jeżeli mieszkasz w hałaśliwym miejscu, zwłaszcza w pobliżu dróg lub dworca kolejowego i walczysz z dużym hałasem, spróbuj kupić żaluzje zewnętrzne, np. Cetta i sam zauważysz różnicę.

Wysoki stopień prywatności i bezpieczeństwa

Czujesz się czasem w domu jak w gablocie wystawowej? Odjeżdżasz na urlop i boisz się o swój majątek? Żaluzje zewnętrzne potrafią poradzić sobie również w takich przypadkach. Za większą prywatność będziesz na pewno wdzięczny zwłaszcza wtedy, kiedy Twój dom zdobią duże oszklone powierzchnie.

Na przykład dzięki żaluzji Titan nie będziesz się bać również o swój dom. Titan to żaluzja łańcuchowa wyposażona w elementy zabezpieczające, które chronią obiekt przed włamaniem. Elementy do obsługi nie są dostępne z zewnątrz a lamele w zamkniętym stanie wzajemnie się całkowicie zamkną, co uniemożliwia jakąkolwiek manipulację z zewnątrz – żaluzji nie można otworzyć ręcznie.

Element architektoniczny

Szukasz sposobu, jak urozmaicić wygląd swojego domu? Bez problemu zapewnią to żaluzje zewnętrzne.

Doskonałym kompromisem między praktycznym wykorzystaniem i eleganckim wyglądem jest na przykład żaluzja Setta. Następny model, żaluzja Zetta, zapewnia bardzo nowoczesny wygląd i nadaje się też do budynków administracyjnych.

Zaciemnić możesz też ogród zimowy lub pergolę

Żaluzji zewnętrznych może też użyć jako techniki zaciemniającej do pergoli lub ogrodu zimowego.

Następnym sposobem zaciemnienia tych miejsc są rolety ekranowe. Na przykład roleta zipowa HRV08 przynosi pomysłowe rozwiązanie technologiczne, gdzie materiał rolety jest dzięki systemowi ZIP należycie napięty na całej długości dolnego profilu. System zapobiega wyślizgnięciu materiału z listew prowadzących.

O zaciemnieniu ogrodów zimowych i pergoli dowiesz się więcej w tym artykule.

Ing. Kateřina Jelenová

Najnowsze

Motywy sezonowe
9. maja 2023

Chroń swoje zdrowie: pomoże Ci w tym dobrej jakości zaciemnienie

Ing. Kateřina Jelenová
4 min.
221 przeczytanie
Chroń swoje zdrowie: pomoże Ci w tym dobrej jakości zaciemnienie
Co roku 7 kwietnia przypominamy sobie Światowy Dzień Zdrowia. W tym roku mija już 75 lat od założenia Światowej Organizacji Zdrowia, która ma za zadanie prowadzić globalną oświatę w zakresie najróżniejszych problemów zdrowotnych. Do tego, abyśmy byli zdrowsi, możemy przyczynić się sami wieloma sposobami. Jednym z nich jest też technika zaciemniająca.
Dom i ogród
7. maja 2023

Jak urządzić pokój dla gości

Ing. Jakub Vaněk, Ph.D
3 min.
221 przeczytanie
Jak urządzić pokój dla gości
Zostało CI w domu nieużywane pomieszczenie, na przykład były pokój dziecięcy, lub niepotrzebna pracownia? Zmień je w pokój dla gości!