Szukaj
Zrób to sam

Dekoracje, tworzenie i zwierzątka z kasztanów

Ing. Kateřina Jelenová
2 min.
797 przeczytanie
Dekoracje, tworzenie i zwierzątka z kasztanów
Dojrzewają kasztany i dzieci ze spacerów noszą ich pełne kieszenie. Jak je wykorzystać, aby z nich nie została tylko smutna kupka w kącie pokoju? Rady, jak tworzyć zwierzątka z kasztanów i inaczej wykorzystać kasztany.

Jak zrobić zwierzątka z kasztanów

Aczkolwiek dzieci zazwyczaj bardzo interesuje tworzenie kasztanowych zwierzątek, zestawianie ciał z pomocą patyczków wymaga wiercenia dziurek z pomocą ostrego, cienkiego śrubokręta krzyżowego, szydła, lub spiczastych nożyczek. Tą częścią więc na pewno powinni zająć się dorośli. Dzieci mogą wybierać odpowiednie kasztany (większe na ciało, mniejsze na głowę, itd.), ewentualnie wkładać patyczki do wywierconych otworów.

Dziurki wierć do świeżo nazbieranych kasztanów. Im starsze, tym trudniej wywiercić.

Co wszystko możesz robić z kasztanów z pomocą patyczków, nalepianych oczu, kosmatych drucików, papieru, przędzy, ewentualnie innych naturalnych materiałów?

  • ludziki (brzuch i głowa połączone patyczkiem, ręce i nogi)
  • konie, żyrafy i inne czworonogi (głowa połączona z ciałem, cztery nogi z patyczków; możesz dodać kasztany również zamiast stóp)
  • jeleń z rogami z gałązek
  • gąsienicę (kilka kasztanów połączonych ze sobą zapałkami)
  • jeż (kasztan z powbijanymi krótkimi patyczkami lub wykałaczkami jako kolce)
  • niedzwiadek z brzuszkiem z dużego kasztana
  • pająk z nogami z giętkich drucików
  • nietoperz z przyklejonymi papierowymi skrzydłami

Dla dzieci, które akurat uczą się rozpoznawać litery, zrób kasztanowe abecadło – wystarczy farba do kamyków lub jasny akrylowy pisak.

Jesienne tworzenie z kasztanów

Nie musisz się ograniczać tylko zwierzętami, ludzikami i wytworami dziecięcymi. Z kasztanów można wytworzyć wiele pięknych jesiennych dekoracji – z pomocą pistoletu do kleju i korpusu wieńca w ciągu chwili masz jesienny wieniec do ozdobienia drzwi lub stołu jadalnego. Kasztany możesz na przykład przykleić na rami obrazków i fotografii, lub na szablon wykonany z kartonu. Albo wytworzyć jesienne kasztanowe serce?

Należy pamiętać o tym, że kasztany są gładkie i z czasem wysychają, klejone dekoracje nie wytrzymają długo.

Ale możesz się obejść bez klejenia. Kasztany (i inne jesienne owoce) wyglądają dobrze tylko nasypane do szklanych misek lub świeczników. Kto nie obi się przekłuwania, może z kasztanów tworzyć różne zasłony lub "dzwonki“. Na kasztanach można też malować podobnie, jak na kamykach.

Co jeszcze robić z dziećmi (lub bez nich), kiedy jesienią pogorszy się pogoda?

Ing. Kateřina Jelenová

Najnowsze

Dom i ogród
14. maja 2024

Jak pergole i markizy ożywiają wygląd zewnętrzny domu

Ing. Kateřina Jelenová
4 min.
797 przeczytanie
Jak pergole i markizy ożywiają wygląd zewnętrzny domu
Poprawa wyglądu zewnętrznego domu może mieć ogromny wpływ na jego ogólny wygląd i funkcjonalność. Pergole i markizy to dwa rozwiązania zaciemnienia, które nie tylko dodają wymiar estetyczny, ale także podnoszą komfort życia. W tym artykule przyjrzymy się, jak pergole i markizy ożywiają wygląd zewnętrzny i wnoszą nowe możliwości do przestrzeni zewnętrznych.
Świat Isotry
13. maja 2024

5 powodów, dla których warto dodać na dom żaluzje zewnętrzne

Ing. Kateřina Jelenová
4 min.
797 przeczytanie
5 powodów, dla których warto dodać na dom żaluzje zewnętrzne
Żaluzje zewnętrzne są nie tylko estetycznym dodatkiem. Są wielofunkcyjnym rozwiązaniem, które może ulepszyć dom na wiele sposobów. Podajemy pięć kluczowych powodów, dla których powinieneś rozważyć ich instalację.