Szukaj
Dom i ogród
7. grudnia 2023

Rolety dzień i noc. Kiedy jest wskazane stłumione światło?

Ing. Kateřina Jelenová
4 min.
141 przeczytanie
Rolety dzień i noc. Kiedy jest wskazane stłumione światło?
Chcesz połączyć wygodne utrzymanie rolety z płynną regulacją światła, jak to umie żaluzja - to wszystko z nowoczesnym i eleganckim wyglądem?

Jak najlepiej wykorzystać rolety dzień i noc w każdym pomieszczeniu

Rozwiązaniem są rolety dzień i noc, które można wykorzystać nie tylko w sypialniach, ale również w pozostałych pokojach w mieszkaniu lub w domu. Przeczytaj, kiedy rolety dzień i noc przydadzą się w pokoju dziennym, pokoju dziecięcym, lub w domowej siłowni.

O roletach dzień i noc pisaliśmy też w tym artykule.

Cień lub światło w pokoju dziennym

Pokój dzienny często pełni też funkcję pracowni, lub tam w wygodnym fotelu lubimy czytać. Do tych czynności jest potrzebne jak najwięcej dziennego światła, dlatego rolety możemy bądź całkowicie wyciągnąć, lub nastawić na maksymalną przepuszczalność. Natomiast, kiedy chcemy oglądać film lub słuchać muzyki, kiedy w letnich miesiącach również wieczorem jest wciąż jeszcze jasno, przyda się nam zaciemnienie niepożądanym promieni słońca w pozycji „noc“.

Do czytania jest najlepsze lekko stłumione światło od tyłu lub z boku.

Stłumione światło w pokoju dziecięcym

Podobnie jak dorośli w pokoju dziennym, dzieci też w swoim pokoju zmieniają czynności, które wymagają jasnego światła, i odpoczynek, kiedy jest wskazane bardziej stłumione oświetlenie. Do nauki, odrabiania zadań domowych, lub na przykład kreatywnej zabawy ze składankami wyciągniemy rolety lub nastawimy do półprzepuszczalnej pozycji, do odpoczynku po obiedzie lub wieczorem przed snem możemy je całkowicie zaciągnąć i włączyć dzieciom na przykład bajkę dźwiękową.

Odpowiednie światło do wszystkich czynności sportowych

Czy masz specjalne pomieszczenie do ćwiczenia, czy też urządziłeś miejsce do ćwiczenia w sypialni lub pracowni, rolety dzień i noc pomogą Ci zapewnić idealne warunki świetlne właśnie do tego rodzaju czynności, którymi chcesz akurat się zajmować. Ogólna zasada brzmi: im bardziej intensywny ruch, tym więcej światła. Do ćwiczeń aerobowych lub siłowych nastaw rolety na większą przepuszczalność, natomiast chcąc ćwiczyć jogę lub wykonywać ćwiczenia rozciągające typu pilates, przygotuj sobie atmosferę relaksacyjną przesuwając rolety do pozycji „nocnej“.

Stłumione światło w pomieszczeniu pomoże Ci lepiej się skupić i nie rozpraszać się bodźcami z otoczenia.

Ing. Kateřina Jelenová

Najnowsze

Dom i ogród
7. czerwca 2024

O czym warto pamiętać podczas modernizacji mieszkania

Ing. Jakub Vaněk, Ph.D
4 min.
141 przeczytanie
O czym warto pamiętać podczas modernizacji mieszkania
Modernizujesz mieszkanie? Podstawowe rzeczy masz na pewno dobrze przemyślane, proces modernizacji domu lub mieszkania jest jednak pełny ukrytych ryzyk i pułapek. O czym możesz zapomnieć i na co uważać?
Zrób to sam
5. czerwca 2024

Zmiany życiowe – kiedy dzieci wylecą z gniazda

Ing. Aneta Paroulková
5 min.
141 przeczytanie
Zmiany życiowe – kiedy dzieci wylecą z gniazda
Kiedy dzieci dorosną i wyprowadzą się, rozwiązujemy odwrotny problem, niż przed ich urodzeniem. Zostawić im ich pokój na powroty w przyszłości, czy przebudować do na pracownię, warsztat lub pokój dla gości? A może od razu przeprowadzić się do mniejszego mieszkania? Następny odcinek serialu o zmianach życiowych.