Szukaj
Dom i ogród
7. grudnia 2023

Rolety dzień i noc. Kiedy jest wskazane stłumione światło?

Ing. Kateřina Jelenová
4 min.
44 przeczytanie
Rolety dzień i noc. Kiedy jest wskazane stłumione światło?
Chcesz połączyć wygodne utrzymanie rolety z płynną regulacją światła, jak to umie żaluzja - to wszystko z nowoczesnym i eleganckim wyglądem?

Jak najlepiej wykorzystać rolety dzień i noc w każdym pomieszczeniu

Rozwiązaniem są rolety dzień i noc, które można wykorzystać nie tylko w sypialniach, ale również w pozostałych pokojach w mieszkaniu lub w domu. Przeczytaj, kiedy rolety dzień i noc przydadzą się w pokoju dziennym, pokoju dziecięcym, lub w domowej siłowni.

O roletach dzień i noc pisaliśmy też w tym artykule.

Cień lub światło w pokoju dziennym

Pokój dzienny często pełni też funkcję pracowni, lub tam w wygodnym fotelu lubimy czytać. Do tych czynności jest potrzebne jak najwięcej dziennego światła, dlatego rolety możemy bądź całkowicie wyciągnąć, lub nastawić na maksymalną przepuszczalność. Natomiast, kiedy chcemy oglądać film lub słuchać muzyki, kiedy w letnich miesiącach również wieczorem jest wciąż jeszcze jasno, przyda się nam zaciemnienie niepożądanym promieni słońca w pozycji „noc“.

Do czytania jest najlepsze lekko stłumione światło od tyłu lub z boku.

Stłumione światło w pokoju dziecięcym

Podobnie jak dorośli w pokoju dziennym, dzieci też w swoim pokoju zmieniają czynności, które wymagają jasnego światła, i odpoczynek, kiedy jest wskazane bardziej stłumione oświetlenie. Do nauki, odrabiania zadań domowych, lub na przykład kreatywnej zabawy ze składankami wyciągniemy rolety lub nastawimy do półprzepuszczalnej pozycji, do odpoczynku po obiedzie lub wieczorem przed snem możemy je całkowicie zaciągnąć i włączyć dzieciom na przykład bajkę dźwiękową.

Odpowiednie światło do wszystkich czynności sportowych

Czy masz specjalne pomieszczenie do ćwiczenia, czy też urządziłeś miejsce do ćwiczenia w sypialni lub pracowni, rolety dzień i noc pomogą Ci zapewnić idealne warunki świetlne właśnie do tego rodzaju czynności, którymi chcesz akurat się zajmować. Ogólna zasada brzmi: im bardziej intensywny ruch, tym więcej światła. Do ćwiczeń aerobowych lub siłowych nastaw rolety na większą przepuszczalność, natomiast chcąc ćwiczyć jogę lub wykonywać ćwiczenia rozciągające typu pilates, przygotuj sobie atmosferę relaksacyjną przesuwając rolety do pozycji „nocnej“.

Stłumione światło w pomieszczeniu pomoże Ci lepiej się skupić i nie rozpraszać się bodźcami z otoczenia.

Ing. Kateřina Jelenová

Najnowsze

Motywy sezonowe
9. lutego 2024

Jak się bawić zimą: Zimowe zajęcia na świeżym powietrzu dla całej rodziny

Ing. Kateřina Jelenová
5 min.
44 przeczytanie
Jak się bawić zimą: Zimowe zajęcia na świeżym powietrzu dla całej rodziny
Zima może być nie tylko czasem spokoju i relaksu przy kominku, ale także okazją do stworzenia niezapomnianych rodzinnych wrażeń na świeżym powietrzu. Przedstawiamy kilka pomysłów na zimowe zajęcia dla całej rodziny, które nie tylko wzmocnią kondycję fizyczną, ale także stworzą okazję do wspólnego spędzenia czasu.
Dom i ogród
5. lutego 2024

Wybieramy rośliny do ogrodu zimowego

Ing. Aneta Paroulková
4 min.
44 przeczytanie
Wybieramy rośliny do ogrodu zimowego
Marzysz o pięknym ogrodzie zimowym, którym będziesz się cieszyć cały rok? Tajemnica polega na odpowiednim wyborze roślin. Jak to zrobić?