Szukaj
Świat Isotry

5 powodów, dlaczego warto kupić rolety dzień i noc

Ing. Jakub Vaněk, Ph.D.
2 min.
326 przeczytanie
5 powodów, dlaczego warto kupić rolety dzień i noc
Wraz z nadchodzącym latem dzienne światło jest dłuższe i intensywniejsze, dlatego z odpowiednim wyborem zaciemnienia lepiej nie zwlekać. Jeżeli szukasz skutecznego zaciemnienia, które będzie jednocześnie dobrze wyglądać, przeczytaj o roletach dzień i noc.

Rolety dzień i noc nie są tak rozpowszechnione, jak klasyczne żaluzje, przy tym oferują bardziej eleganckie i płynne zaciemnienie. Jakie są ich zalety?

Praca ze światłem

Zasada działania rolet dzień i noc jest prosta – w ich materiale są na przemian przezroczyste i nieprzezroczyste pasy i wzajemnie kryją się dwie warstwy, dzięki czemu można płynnie regulować intensywność światła i nastawiać różny stopień jego przepuszczania przez rolety.

Wielofunkcyjność

Ten typ zaciemnienia kombinuje funkcję żaluzji i rolet i umożliwia szerokie wykorzystanie – od dużych oszklonych powierzchni w biurach, przez pokój dzienny, kuchnię, aż po łazienkę. Szczególnie eleganckie są na oknach francuskich. Kolory rolet można kombinować a ich skala jest naprawdę szeroka, profil kryjący nie musi być tylko plastikowy, ale również metalowy. Można je obsługiwać zarówno ręcznie, jak też elektrycznie.

Przytulność i styl

W odróżnieniu od masywnych rolet przedokiennych rolety dzień i noc wyglądają delikatniej. Dzięki temu wytworzą atmosferę domu, który stanie się bardziej przytulny, oraz umożliwiają dotworzenie stylu wnętrza. W zależności od wyboru materiałów mogą być półprzepuszczalne a po całkowitym zaciągnięciu wytworzyć uspokajający półmrok, ale nie zupełne ciemno, co może być przydatne na przykład w pokoiku dziecięcym.

Bezpieczeństwo

Dzięki wariabilności materiału rolet wzrasta też ich bezpieczeństwo – materiały można wybierać nie tylko według koloru, ale również według typu materiału. Zawierające włókno szklane są wskazane dla alergików, materiały ze specjalnym wykończeniem powierzchni wytworzą bezpieczniejsze środowisko do pracy lub w domu, ponieważ są niepalne.

Montaż gdziekolwiek

Wielką zaletą rolet tekstylnych dzień i noc jest ich łatwa instalacja. Montaż można przeprowadzić na ścianie, do sufitu, lub bez jakiegokolwiek wiercenia bezpośrednio na ramie okna.

Jak wybrać odpowiednie rolety do okien?

  • Trzeba zmierzyć całkowitą powierzchnię, którą potrzebujemy zaciemnić – nie wszystkie rolety mogą być użyte na większe powierzchnie lub na przykład okna francuskie.
  • Znajdź odpowiedni kolor – rozejrzyj się po pomieszczeniu i wybierz taki kolor, który będzie najlepiej pasować
  • Zdecyduj, czy wystarczy Ci obsługa ręczne, czy może będziesz potrzebować zdalnego sterowania
  • Rozważ wszystkie ryzyka a w przypadku, kiedy chodzi o pomieszczenia przemysłowe lub inne, gdzie jest wyższe prawdopodobieństwo wzniecenia, lub w przypadku, kiedy w pomieszczeniu jest alergik, wybierz rolety ze specjalnymi materiałami.
Ing. Jakub Vaněk, Ph.D.

Najnowsze

Motywy sezonowe
26. września 2022

Jak dbać o swój komfort psychiczny?

Ing. Kateřina Jelenová
4 min.
326 przeczytanie
Jak dbać o swój komfort psychiczny?
Ruch w przyrodzie, harmonijne otoczenie i dobrze spędzony wspólnie czas z bliskimi ludźmi – to wszystko pomaga nam w zachowaniu zdrowia i dobrego stanu psychicznego. Z nadchodzącą jesienią ma na nas wpływ ubytek światła, gorsza pogoda i inne negatywne czynniki. Spróbuj uzupełnić energię i harmonię w swoim życiu z pomocą odpowiedniego trybu życia, dostatku światła i zmian w domu.
Zrób to sam
25. września 2022

Jak zrobić jesienny wieniec na drzwi

Ing. Kateřina Jelenová
4 min.
326 przeczytanie
Jak zrobić jesienny wieniec na drzwi
Ozdób drzwi wejściowe stylową, prostą i przy tym oryginalną dekoracją – zrób własny wieniec jesienny!