Szukaj
Świat Isotry

5 powodów, dlaczego warto kupić rolety dzień i noc

Ing. Jakub Vaněk, Ph.D.
2 min.
729 przeczytanie
5 powodów, dlaczego warto kupić rolety dzień i noc
Wraz z nadchodzącym latem dzienne światło jest dłuższe i intensywniejsze, dlatego z odpowiednim wyborem zaciemnienia lepiej nie zwlekać. Jeżeli szukasz skutecznego zaciemnienia, które będzie jednocześnie dobrze wyglądać, przeczytaj o roletach dzień i noc.

Rolety dzień i noc nie są tak rozpowszechnione, jak klasyczne żaluzje, przy tym oferują bardziej eleganckie i płynne zaciemnienie. Jakie są ich zalety?

Praca ze światłem

Zasada działania rolet dzień i noc jest prosta – w ich materiale są na przemian przezroczyste i nieprzezroczyste pasy i wzajemnie kryją się dwie warstwy, dzięki czemu można płynnie regulować intensywność światła i nastawiać różny stopień jego przepuszczania przez rolety.

Wielofunkcyjność

Ten typ zaciemnienia kombinuje funkcję żaluzji i rolet i umożliwia szerokie wykorzystanie – od dużych oszklonych powierzchni w biurach, przez pokój dzienny, kuchnię, aż po łazienkę. Szczególnie eleganckie są na oknach francuskich. Kolory rolet można kombinować a ich skala jest naprawdę szeroka, profil kryjący nie musi być tylko plastikowy, ale również metalowy. Można je obsługiwać zarówno ręcznie, jak też elektrycznie.

Przytulność i styl

W odróżnieniu od masywnych rolet przedokiennych rolety dzień i noc wyglądają delikatniej. Dzięki temu wytworzą atmosferę domu, który stanie się bardziej przytulny, oraz umożliwiają dotworzenie stylu wnętrza. W zależności od wyboru materiałów mogą być półprzepuszczalne a po całkowitym zaciągnięciu wytworzyć uspokajający półmrok, ale nie zupełne ciemno, co może być przydatne na przykład w pokoiku dziecięcym.

Bezpieczeństwo

Dzięki wariabilności materiału rolet wzrasta też ich bezpieczeństwo – materiały można wybierać nie tylko według koloru, ale również według typu materiału. Zawierające włókno szklane są wskazane dla alergików, materiały ze specjalnym wykończeniem powierzchni wytworzą bezpieczniejsze środowisko do pracy lub w domu, ponieważ są niepalne.

Montaż gdziekolwiek

Wielką zaletą rolet tekstylnych dzień i noc jest ich łatwa instalacja. Montaż można przeprowadzić na ścianie, do sufitu, lub bez jakiegokolwiek wiercenia bezpośrednio na ramie okna.

Jak wybrać odpowiednie rolety do okien?

  • Trzeba zmierzyć całkowitą powierzchnię, którą potrzebujemy zaciemnić – nie wszystkie rolety mogą być użyte na większe powierzchnie lub na przykład okna francuskie.
  • Znajdź odpowiedni kolor – rozejrzyj się po pomieszczeniu i wybierz taki kolor, który będzie najlepiej pasować
  • Zdecyduj, czy wystarczy Ci obsługa ręczne, czy może będziesz potrzebować zdalnego sterowania
  • Rozważ wszystkie ryzyka a w przypadku, kiedy chodzi o pomieszczenia przemysłowe lub inne, gdzie jest wyższe prawdopodobieństwo wzniecenia, lub w przypadku, kiedy w pomieszczeniu jest alergik, wybierz rolety ze specjalnymi materiałami.
Ing. Jakub Vaněk, Ph.D.

Najnowsze

Dom i ogród
14. maja 2024

Jak pergole i markizy ożywiają wygląd zewnętrzny domu

Ing. Kateřina Jelenová
4 min.
729 przeczytanie
Jak pergole i markizy ożywiają wygląd zewnętrzny domu
Poprawa wyglądu zewnętrznego domu może mieć ogromny wpływ na jego ogólny wygląd i funkcjonalność. Pergole i markizy to dwa rozwiązania zaciemnienia, które nie tylko dodają wymiar estetyczny, ale także podnoszą komfort życia. W tym artykule przyjrzymy się, jak pergole i markizy ożywiają wygląd zewnętrzny i wnoszą nowe możliwości do przestrzeni zewnętrznych.
Świat Isotry
13. maja 2024

5 powodów, dla których warto dodać na dom żaluzje zewnętrzne

Ing. Kateřina Jelenová
4 min.
729 przeczytanie
5 powodów, dla których warto dodać na dom żaluzje zewnętrzne
Żaluzje zewnętrzne są nie tylko estetycznym dodatkiem. Są wielofunkcyjnym rozwiązaniem, które może ulepszyć dom na wiele sposobów. Podajemy pięć kluczowych powodów, dla których powinieneś rozważyć ich instalację.