Szukaj
Dom i ogród
15. kwietnia 2024

Roleta zewnętrzna Vivera

Ing. Aneta Paroulková
4 min.
57 przeczytanie
Roleta zewnętrzna Vivera
Rolety zewnętrzne zapewniają wysoki stopień izolacji termicznej i akustycznej i jednocześnie uzupełniają estetycznie budynek. Czy znasz model Vivera, który pozwala nawet na zintegrowanie siatki przeciwko owadom?

Rolety zewnętrzne z lamelami plastikowymi lub aluminiowymi?

Lamele aluminiowe wypełnione pianką PUR są odporniejsze i czasem nie wyblakną na słońcu i mrozie. Lepiej znoszą ekstremalny zmiany pogody, na przykład uszkodzenie przez grad, trudniej jest je pokonać przy próbie włamania. Wyższa jakość oznacza jednak również wyższą cenę. Rolety Vivera umożliwiają wybór obu materiałów.

Zalety rolety zewnętrznej Vivera

W lecie ataki owadów z zewnątrz mogą być nie tylko nieprzyjemne, ale nawet niebezpieczne. Siebie i swoich bliskich możesz ochronić siatką przeciwko owadom – a jeżeli planujesz zakup rolet zewnętrznych, możesz rozwiązać oba problemy w ramach jednego montażu. Jeżeli chcesz ograniczyć straty ciepła, tu też mogą pomóc rolety zewnętrzne. Ponadto nie jest konieczne ściąganie ich taśmą lub korbką, do dyspozycji jest też wygodny napęd elektryczny.

Zalety rolet zewnętrznych w skrócie

  • umożliwiają wysoki stopień zaciemnienia
  • można zaciemniać i jednocześnie wietrzyć
  • poprawiają właściwości termoizolacyjne okien (w zimie utrzymują ciepło wewnątrz, natomiast w lecie je odbijają)
  • obniżają poziom hałasu
  • zwiększają bezpieczeństwo obiektu

Rolety zewnętrzne na balkon lub taras

Jako zaciemnienie i izolacja cieplna rolety zewnętrzne działają świetnie, ale potrafią idealnie ochronić też drzwi balkonowe lub okno francuskie do ogrodu lub na taras. Maksymalna gwarantowana powierzchnia rolet Vivera wynosi 8,5 m2, w przypadku kombinacji Vivera-Sectra z wbudowaną siatką przeciwko owadom 3 m2 na zawietrznej lub 2 m2 na nawietrznej stronie. Nic więc nie przeszkadza w wyposażeniu praktycznie wszystkich oszklonych powierzchni w domu w rolety zewnętrzne.

Montaż rolety zewnętrznej Vivera

Roleta Vivera jest do dyspozycji w dwóch wersjach kasety: natynkowej i podtynkowej. Można je umieścić na ramie okna bądź wewnątrz, lub na zewnątrz; wersję podtynkową można zamontować również na ramę okna pod elewację lub ocieplenie. Jeżeli planujesz rolety już w ramach projektu domu rodzinnego, podtynkową wersję rolety Vivera można zainstalować do nadproża Porotherm.

Nasza rada: Potrzebujesz rolety do nadproża Heluz? Pisaliśmy o nich tu.

Ing. Aneta Paroulková

Najnowsze

Dom i ogród
14. maja 2024

Jak pergole i markizy ożywiają wygląd zewnętrzny domu

Ing. Kateřina Jelenová
4 min.
57 przeczytanie
Jak pergole i markizy ożywiają wygląd zewnętrzny domu
Poprawa wyglądu zewnętrznego domu może mieć ogromny wpływ na jego ogólny wygląd i funkcjonalność. Pergole i markizy to dwa rozwiązania zaciemnienia, które nie tylko dodają wymiar estetyczny, ale także podnoszą komfort życia. W tym artykule przyjrzymy się, jak pergole i markizy ożywiają wygląd zewnętrzny i wnoszą nowe możliwości do przestrzeni zewnętrznych.
Świat Isotry
13. maja 2024

5 powodów, dla których warto dodać na dom żaluzje zewnętrzne

Ing. Kateřina Jelenová
4 min.
57 przeczytanie
5 powodów, dla których warto dodać na dom żaluzje zewnętrzne
Żaluzje zewnętrzne są nie tylko estetycznym dodatkiem. Są wielofunkcyjnym rozwiązaniem, które może ulepszyć dom na wiele sposobów. Podajemy pięć kluczowych powodów, dla których powinieneś rozważyć ich instalację.