Szukaj
Motywy sezonowe

Lato pod markizą: jak wybrać tę właściwą

Ing. Kateřina Jelenová
4 min.
358 przeczytanie
Lato pod markizą: jak wybrać tę właściwą
Znacie to. Używacie sobie letniego spokoju z rodziną i przyjaciółmi w ogrodzie, ale albo nieznośnie pali słońce, albo leje jak z cebra. Pogody nie możemy sobie wybrać. Na szczęście istnieją markizy zewnętrzne, które raz na zawsze pozbawią nad kłopotów z pogodą. Poradzimy Wam, jak wybrać tę właściwą.

Co tj. markiza zewnętrzna i do czego służy?

Markizy zewnętrzne potrafią wytworzyć doskonałe schronienie nie tylko przed słońcem, ale również słabym deszczem. Ponadto pod markizą jest przyjemny chłód. Można je umieścić na balkonie, tarasie, werandzie, lub przed wejście do domu lub innego budynku. Wysokiej jakości materiał z akrylu zapewni, że markiza długo wytrzyma w świetnym stanie. W firmie ISOTRA stosujemy nanotechnologie, dzięki którym markizy są wodoodporne i nie brudzą się. Ponadto są chronione przed pleśnią i wyblaknięciem koloru. Na to udzielamy gwarancji 10 lat. Markizę można dopasować do elewacji domu.

W firmie ISOTRA oferujemy bogaty wybór kolorów i dekoru, więc markizę można dopasować do elewacji domu. Do markizy można kupić też elektryczny napęd i czujnik, który pozna, kiedy markiza ma się zwinąć. To rozwiązanie docenicie, kiedy wieczorem odejdziecie z ogrodu i zapomnicie schować markizę. Czujnik pozna, kiedy wschodzi i zachodzi słońce i według tego wysuwa lub zaciąga markizę.

Z jakich rodzajów markiz zewnętrznych można wybierać?

Markizy wysuwane

Markizy wysuwane swoim wyglądem i konstrukcją najlepiej nadają się do zadaszenia tarasów i balkonów.

Jasmina - lekka konstrukcja i łatwa instalacja

Markiza zewnętrzna Jasmina jest to lekka i przewiewna markiza, która łatwo się instaluje. Jest używana do zadaszenia małych i dużych powierzchni na tarasie, werandzie, ale również restauracji. Markizę można obsługiwać korbką lub z napędem elektrycznym.

Stela – na duże powierzchnie

Solidna konstrukcja, która zapewnia długą żywotność przy intensywnym używaniu. Markiza ma krzyżowe ramiona, które umożliwiają większe wysunięcie markizy, niż jest jej szerokość. Posiada też tzw. okapnicę do odprowadzania wody deszczowej. Może być użyta zarówno w domach rodzinnych, jak też restauracjach lub hotelach.

Markizy kasetowe

Wysuwane markizy mogą też być kasetowe. W odróżnieniu od markiz bez kasety mają tę zaletę, że materiał po zwinięciu schowa się do kasety.

Olivia - bogata oferta akcesoriów i luksusowe wykonanie

Olivia jest naszą perłą wśród markiz. Jej luksusowe wykonanie zalicza ją do najpopularniejszych modeli w całej Europie. Po wysunięciu mierzy 4 metry, po sprzężeniu dwóch markiz aż 12 metrów. Jest używana do zaciemnienia dużych powierzchni. Do markizy Olivia oferujemy bogate wyposażenie dodatkowe. Jako dodatek można kupić elektrycznie napędzaną opuszczaną falbanę, czujnik do rozpoznawania słońca i wiatru, nagrzewnice lub oświetlenie LED. Jako bonus docenicie jej długą żywotność. Markiza Olivia zadowoli nawet najbardziej wymagających klientów.

Dakota - maksymalna ochrona w dzień i w nocy

Dakota należy do luksusowych markiz kasetowych w naszej ofercie. Cechuje ją piękny i elegancki design. W dzień markiza chroni przed słońcem a w nocy przed silnym wiatrem. Kasetowy system jest zamknięty i chroni tkaninę na całej jej powierzchni przed deszczem i wiatrem. Tak samo jak w przypadku markizy Olivie, na dolny profil markizy Dakota można zainstalować oświetlenie. Następnym wyposażeniem dodatkowym mogą być na przykład nagrzewnice.

Markizy koszowe

Są używane do zadaszenia wejść do restauracji, hoteli i sklepów.

Laura - super odporna markiza do zastosowań komercyjnych.

Laura ma dużą mocną konstrukcję ze stopu aluminium. Wyprodukujemy ją na miarę według potrzeby. Jej materiał to bardzo odporny plastikowy materiał Plastel. Można jej użyć do zadaszenia małych i dużych powierzchni.

Wybór materiałów

Materiały markizowe DICKSON są wyprodukowane z użyciem nanotechnologii, które nadają materiałowi maksymalną wodoodporność i chronią przed zanieczyszczeniem, np. przed pleśnią. Materiał cechuje stabilny kolor, który długo nie wyblaknie. Materiały nie są toksyczne, więc są przyjazne dla środowiska i nieszkodliwe dla zdrowia. Jako bonus od nas docenicie gwarancję 10 lat na ochronę materiału przed pleśniami i wyblaknięciem koloru.

Markizy zewnętrzne wybierajcie według tego, gdzie chcecie ich używać. Dbajcie też o wysokiej jakości odporny materiał i pamiętajcie o tym, aby markiza doskonale pasowała do stylu Waszego domu. 

Chcecie widzieć, jak nasze markizy wyglądają? Obejrzyjcie galerię fotograficzną.

Ing. Kateřina Jelenová

Najnowsze

Motywy sezonowe
9. maja 2023

Chroń swoje zdrowie: pomoże Ci w tym dobrej jakości zaciemnienie

Ing. Kateřina Jelenová
4 min.
358 przeczytanie
Chroń swoje zdrowie: pomoże Ci w tym dobrej jakości zaciemnienie
Co roku 7 kwietnia przypominamy sobie Światowy Dzień Zdrowia. W tym roku mija już 75 lat od założenia Światowej Organizacji Zdrowia, która ma za zadanie prowadzić globalną oświatę w zakresie najróżniejszych problemów zdrowotnych. Do tego, abyśmy byli zdrowsi, możemy przyczynić się sami wieloma sposobami. Jednym z nich jest też technika zaciemniająca.
Dom i ogród
7. maja 2023

Jak urządzić pokój dla gości

Ing. Jakub Vaněk, Ph.D
3 min.
358 przeczytanie
Jak urządzić pokój dla gości
Zostało CI w domu nieużywane pomieszczenie, na przykład były pokój dziecięcy, lub niepotrzebna pracownia? Zmień je w pokój dla gości!