Szukaj
Motywy sezonowe
14. października 2023

Koniec wakacji: zakończ lato imprezą w ogrodzie i nowymi meblami do pokoju

Ing. Aneta Paroulková
5 min.
157 przeczytanie
Koniec wakacji: zakończ lato imprezą w ogrodzie i nowymi meblami do pokoju
Rozpoczyna się nowy rok szkolny – jak sprawić, by był on jak najbardziej przyjemny dla dzieci? Urządź imprezę pożegnalną z latem i przygotuj pokoje dziecięce na nadchodzące miesiące!

Pomysły na ogrodową imprezę na końcu wakacji

Przed początkiem roku szkolnego wszyscy koledzy już bywają w domu, więc jest świetna okazja do zaproszenia ich na małą imprezę ogrodową. Impreza na świeżym powietrzu nie wymaga wielkich przygotowań, wystarczy przygotować dostatek jedzenia i picia, może jeszcze jakieś gry i konkursy o słodycze lub drobne zabawki. Zaplecze w pergoli ma tę zaletę, że nie zaskoczy Was nawet nieoczekiwany deszcz – wystarczy zamknąć lamele dachowe.

Dzieci będą miały frajdę z łowienia jabłek za pomocą ust z miski z wodą, biegania z jajkiem na łyżce czy „poszukiwania skarbów”. Albo zapewnij im różne gry ogrodowe, takie jak kręgle, minigolf lub pétanque, a będą się dobrze bawić same.

Kiedy zaczyna się rok szkolny?

Tradycyjnie rok szkolny rozpoczyna się 1 września, chyba że ten dzień wypada w piątek. W takim przypadku pierwszy raz dzieci idą do szkoły w poniedziałek 4 września. W tym roku 1 września wypadnie w środę, więc pierwszoklasiści (i oczywiście wszyscy pozostali uczniowie szkół podstawowych i średnich) zasiądą do swoich ławek dokładnie w tradycyjnym terminie.

Jak urządzić pokój dla ucznia

Zmianie w życiu pierwszoklasistów powinna towarzyszyć także zmiana wyposażenia pokoju dziecięcego – wszak oprócz zabawy i spania będzie on służył także do nauki i przygotowań do szkoły. Podstawą jest oczywiście wysokiej jakości biurko i krzesło, najlepiej rosnące. W pomieszczeniu powinno być także wystarczająco dużo miejsca do układania podręczników, zeszytów, przyborów do pisania i innych pomocy do nauki.

Staraj się jak najbardziej oddzielić strefę zabawy i spania od miejsca do nauki, zarówno wizualnie, jak i przestrzennie. Miejsce pracy i miejsce do zabawy nigdy nie powinny znajdować się blisko siebie, aby dzieciom łatwiej było „przełączać się” pomiędzy poszczególnymi funkcjami.

Do pisania zadań domowych uczeń potrzebuje dostatecznie oświetlonego biurka. Być może dziecko miało własny stół do rysowania jeszcze przed pierwszą klasą, ale teraz trzeba je wyposażyć w dobrą lampę stołową. Dzienne światło u praworęcznych powinno świecić z lewej strony stołu, dlatego o ile możesz, postaw stół lewą stroną pod okno.

Zmiana może też dotyczyć zaciemnienia: uczniowie już potrafią obsługiwać i nie zepsuć klasyczne żaluzje poziome, ewentualnie żaluzje plisse, które zapewnią dostateczne światło dzienne i przy tym zachowają prywatność.

Ing. Aneta Paroulková

Najnowsze

Dom i ogród
14. maja 2024

Jak pergole i markizy ożywiają wygląd zewnętrzny domu

Ing. Kateřina Jelenová
4 min.
157 przeczytanie
Jak pergole i markizy ożywiają wygląd zewnętrzny domu
Poprawa wyglądu zewnętrznego domu może mieć ogromny wpływ na jego ogólny wygląd i funkcjonalność. Pergole i markizy to dwa rozwiązania zaciemnienia, które nie tylko dodają wymiar estetyczny, ale także podnoszą komfort życia. W tym artykule przyjrzymy się, jak pergole i markizy ożywiają wygląd zewnętrzny i wnoszą nowe możliwości do przestrzeni zewnętrznych.
Świat Isotry
13. maja 2024

5 powodów, dla których warto dodać na dom żaluzje zewnętrzne

Ing. Kateřina Jelenová
4 min.
157 przeczytanie
5 powodów, dla których warto dodać na dom żaluzje zewnętrzne
Żaluzje zewnętrzne są nie tylko estetycznym dodatkiem. Są wielofunkcyjnym rozwiązaniem, które może ulepszyć dom na wiele sposobów. Podajemy pięć kluczowych powodów, dla których powinieneś rozważyć ich instalację.