Szukaj
Dom i ogród
22. listopada 2023

Japońskie ściany – nowoczesny i elegancki element wystroju wnętrza

Ing. Jakub Vaněk, Ph.D
5 min.
237 przeczytanie
Japońskie ściany – nowoczesny i elegancki element wystroju wnętrza
Duże oszklone powierzchnie wewnątrz bywają wyraźną dominantą. Optycznie zwiększą pomieszczenie, są synonimem luksusu i coraz częściej klienci życzą sobie takich elementów w domu. Ich wadą jest to, że nie każdy typ techniki zaciemniającej do nich dobrze pasuje.

W firmie ISOTRA pamiętamy o wszystkim. Dla nietypowych powierzchni okiennych w pomieszczeniach oferujemy eleganckie i nowoczesne rozwiązanie – japońskie ściany

Czym są japońskie ściany i gdzie ich można użyć?

Japońskie ściany nie są klasycznymi roletami w prawdziwym tego słowa znaczeniu. Są większe a ich użycie jest bardziej urozmaicone. Zazwyczaj nie są montowane bezpośrednio na okno, ale raczej imitują lekką i przewiewną firankę. Brak zakłócającej konstrukcji jest następnym plusem, dla którego warto pomyśleć o zakupie japońskich ścian. Japońskie ściany znajdą wykorzystanie w przestronnych wnętrzach z dużymi oknami. Służą też do rozdzielenia dwóch pomieszczeń.

Właściwości materiału

Do japońskich ścian można wybierać z całego szeregu materiałów. Jeżeli potrzebujesz dobrze zaciemnić pomieszczenie, posłuży do tego materiał z pełnym efektem zaciemniającym. Do biura natomiast lepiej nadaje się niepalny materiał. Pocieszymy również alergików – oferujemy też materiały w wersji z włókna szklanego.

Jedna ściana - mnóstwo zalet

Japońskie ściany (lub też rolety) mają kilka zalet:

  • uzyskasz oryginalny sposób zaciemnienia nie tylko okien
  • możesz ich użyć na dowolnej wielkości oszkloną powierzchnię
  • wytworzysz wrażenie lekkości i przewiewności wnętrza
  • możesz wybierać z szerokiej palety materiałów, łącznie z różnymi materiałami nadającymi się na przykład dla alergików lub do biura
  • możliwość elektrycznego napędu

Jeżeli szukasz alternatywy dla klasycznych żaluzji lub rolet, japońskie ściany będą dla Ciebie dobrą opcją.

Ing. Jakub Vaněk, Ph.D

Najnowsze

Dom i ogród
7. czerwca 2024

O czym warto pamiętać podczas modernizacji mieszkania

Ing. Jakub Vaněk, Ph.D
4 min.
237 przeczytanie
O czym warto pamiętać podczas modernizacji mieszkania
Modernizujesz mieszkanie? Podstawowe rzeczy masz na pewno dobrze przemyślane, proces modernizacji domu lub mieszkania jest jednak pełny ukrytych ryzyk i pułapek. O czym możesz zapomnieć i na co uważać?
Zrób to sam
5. czerwca 2024

Zmiany życiowe – kiedy dzieci wylecą z gniazda

Ing. Aneta Paroulková
5 min.
237 przeczytanie
Zmiany życiowe – kiedy dzieci wylecą z gniazda
Kiedy dzieci dorosną i wyprowadzą się, rozwiązujemy odwrotny problem, niż przed ich urodzeniem. Zostawić im ich pokój na powroty w przyszłości, czy przebudować do na pracownię, warsztat lub pokój dla gości? A może od razu przeprowadzić się do mniejszego mieszkania? Następny odcinek serialu o zmianach życiowych.