Szukaj
Dom i ogród
22. listopada 2023

Japońskie ściany – nowoczesny i elegancki element wystroju wnętrza

Ing. Jakub Vaněk, Ph.D
5 min.
100 przeczytanie
Japońskie ściany – nowoczesny i elegancki element wystroju wnętrza
Duże oszklone powierzchnie wewnątrz bywają wyraźną dominantą. Optycznie zwiększą pomieszczenie, są synonimem luksusu i coraz częściej klienci życzą sobie takich elementów w domu. Ich wadą jest to, że nie każdy typ techniki zaciemniającej do nich dobrze pasuje.

W firmie ISOTRA pamiętamy o wszystkim. Dla nietypowych powierzchni okiennych w pomieszczeniach oferujemy eleganckie i nowoczesne rozwiązanie – japońskie ściany

Czym są japońskie ściany i gdzie ich można użyć?

Japońskie ściany nie są klasycznymi roletami w prawdziwym tego słowa znaczeniu. Są większe a ich użycie jest bardziej urozmaicone. Zazwyczaj nie są montowane bezpośrednio na okno, ale raczej imitują lekką i przewiewną firankę. Brak zakłócającej konstrukcji jest następnym plusem, dla którego warto pomyśleć o zakupie japońskich ścian. Japońskie ściany znajdą wykorzystanie w przestronnych wnętrzach z dużymi oknami. Służą też do rozdzielenia dwóch pomieszczeń.

Właściwości materiału

Do japońskich ścian można wybierać z całego szeregu materiałów. Jeżeli potrzebujesz dobrze zaciemnić pomieszczenie, posłuży do tego materiał z pełnym efektem zaciemniającym. Do biura natomiast lepiej nadaje się niepalny materiał. Pocieszymy również alergików – oferujemy też materiały w wersji z włókna szklanego.

Jedna ściana - mnóstwo zalet

Japońskie ściany (lub też rolety) mają kilka zalet:

  • uzyskasz oryginalny sposób zaciemnienia nie tylko okien
  • możesz ich użyć na dowolnej wielkości oszkloną powierzchnię
  • wytworzysz wrażenie lekkości i przewiewności wnętrza
  • możesz wybierać z szerokiej palety materiałów, łącznie z różnymi materiałami nadającymi się na przykład dla alergików lub do biura
  • możliwość elektrycznego napędu

Jeżeli szukasz alternatywy dla klasycznych żaluzji lub rolet, japońskie ściany będą dla Ciebie dobrą opcją.

Ing. Jakub Vaněk, Ph.D

Najnowsze

Motywy sezonowe
9. lutego 2024

Jak się bawić zimą: Zimowe zajęcia na świeżym powietrzu dla całej rodziny

Ing. Kateřina Jelenová
5 min.
100 przeczytanie
Jak się bawić zimą: Zimowe zajęcia na świeżym powietrzu dla całej rodziny
Zima może być nie tylko czasem spokoju i relaksu przy kominku, ale także okazją do stworzenia niezapomnianych rodzinnych wrażeń na świeżym powietrzu. Przedstawiamy kilka pomysłów na zimowe zajęcia dla całej rodziny, które nie tylko wzmocnią kondycję fizyczną, ale także stworzą okazję do wspólnego spędzenia czasu.
Dom i ogród
5. lutego 2024

Wybieramy rośliny do ogrodu zimowego

Ing. Aneta Paroulková
4 min.
100 przeczytanie
Wybieramy rośliny do ogrodu zimowego
Marzysz o pięknym ogrodzie zimowym, którym będziesz się cieszyć cały rok? Tajemnica polega na odpowiednim wyborze roślin. Jak to zrobić?