Szukaj
Świat Isotry
3. stycznia 2024

Jak korzystać z pergoli jesienią i zimą

Ing. Jakub Vaněk, Ph.D
4 min.
88 przeczytanie
Jak korzystać z pergoli jesienią i zimą
Masz wrażenie, że z pergoli nie będziesz korzystać aż do wiosny? Nieprawda, w pergoli można miło spędzić czas nawet w miesiącach jesiennych lub zimowych. Jak to zrobić?

Rolety i ogrzewanie

Korzystanie z pergoli jesienią i zimą może być utrudnione przez złą pogodę, wiatr i zimno. Przed deszczem możesz schować się łatwo: w pergoli bioklimatycznej wystarczy zamknąć lamele w dachu. Możesz zapobiec przedostawaniu się wiatru za pomocą ekranów, rolet lub żaluzji. Pergole ARTOSI mają bezpośrednio możliwość wbudowania rolet ekranowych lub rolet zewnętrznych. W Twoim ogrodzie naprawdę jest wietrznie? Rolety Veranda wytrzymają wiatr aż do prędkości 140 km/h.

Kiedy się ochłodzi, bariera wiatrowa może nie wystarczyć. Fotele i inne miejsca do wypoczynku można wyposażyć w ciepłe koce, a gdy zajdzie potrzeba ogrzewania, pergolę można wyposażyć w promiennik podczerwieni. Promienniki zapewniają przyjemne, promieniujące ciepło i są dostępne w różnych typach, rozmiarach i z różnymi źródłami ciepła (najpopularniejsze są elektryczne, ale dostępne są również gazowe).

Rozgrzeją Cię także gorące napoje lub przekąski przygotowane w kuchni ogrodowej. Zimowe grillowanie, gdy wokół leży śnieg, panuje niepowtarzalna atmosfera, a grillowane specjały smakują zimą dwa razy lepiej.

Popołudniowa kawa lub kącik do pracy

Jeśli do swojej pergoli doprowadzisz prąd i łącze internetowe, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamienić ją w stylową pracownię, podobnie jak w ogrodzie zimowym.

Nie masz pracy, którą mógłbyś robić w domu? Możesz wykorzystać ocieploną pergolę do odpoczynku, obserwacji jesienno-zimowej przyrody w ogrodzie lub jako miejsce do przyjmowania gości. W pergoli można grać w gry planszowe lub uprawiać sporty takie jak tenis stołowy, piłkarzyki, kręgle czy rzutki.

Zaplecze ogrodowe

Ogród zimą nie jest dla Ciebie tak atrakcyjny? Nawet w tym przypadku pergola ma zimowe wykorzystanie: zamień ją w zaplecze ogrodowe. W pergoli, w której zasłonisz boczne ściany, możesz przechowywać meble ogrodowe lub narzędzia w suchym i chronionym przed warunkami atmosferycznymi miejscu lub przechowywać zazimowane skrzynki z roślinami.

Ing. Jakub Vaněk, Ph.D

Najnowsze

Motywy sezonowe
9. lutego 2024

Jak się bawić zimą: Zimowe zajęcia na świeżym powietrzu dla całej rodziny

Ing. Kateřina Jelenová
5 min.
88 przeczytanie
Jak się bawić zimą: Zimowe zajęcia na świeżym powietrzu dla całej rodziny
Zima może być nie tylko czasem spokoju i relaksu przy kominku, ale także okazją do stworzenia niezapomnianych rodzinnych wrażeń na świeżym powietrzu. Przedstawiamy kilka pomysłów na zimowe zajęcia dla całej rodziny, które nie tylko wzmocnią kondycję fizyczną, ale także stworzą okazję do wspólnego spędzenia czasu.
Dom i ogród
5. lutego 2024

Wybieramy rośliny do ogrodu zimowego

Ing. Aneta Paroulková
4 min.
88 przeczytanie
Wybieramy rośliny do ogrodu zimowego
Marzysz o pięknym ogrodzie zimowym, którym będziesz się cieszyć cały rok? Tajemnica polega na odpowiednim wyborze roślin. Jak to zrobić?