Targi R+T 2015, Stuttgart

Firma ISOTRA znów dołączyła do światowej czołówki producentów techniki zaciemniającej i prezentowała swoje nowości oraz swoje obecne portfolio produkcji w ramach 50 edycji czołowych światowych targów rolet, bram i techniki zaciemniającej R+T w Stuttgarcie.

Isotra team

O targach

Targi odbywające się od 24 do 28 lutego 2015 roku zanotowały nowy rekord liczby wystawców, których było więcej niż 900, oraz liczby zwiedzających. Z okazji zobaczenia nowych trendów w branży skorzystało ok. 60 000 gości ze 122 krajów.

Głównymi tematami tegorocznych targów R+T była oszczędność energii, komfort obsługi, włączenie techniki zaciemniającej do inteligentnego sterowania domem, oraz zapewnienie bezpieczeństwa dzieci i ochrony majątku.

ISOTRA nowości

Nasza firma również nie przepuściła okazji do zaprezentowania już szósty raz swoich nowości, spotkania się w przyjaznej atmosferze ze swoimi klientami oraz nawiązania kontaktów handlowych z potencjalnymi klientami. O tym, że nie było ich mało, świadczy fakt, że nasi handlowcy prawie nie byli w stanie opuścić stoiska i przejść się halami wystawowymi z powodu ilości klientów.

W zakresie żaluzji zewnętrznych znacznym zainteresowaniem gości cieszyła się nasza żaluzja łańcuchowa, wersja ukośny żaluzji zewnętrznej i żaluzja bezpieczna (system Notraff).

Żaluzji łańcuchowej


Żaluzji łańcuchowej można użyć również jako żaluzji z elementami zabezpieczającymi, która chroni obiekt przed włamaniem. Cały jej system łącznie z kształtem lameli został nowo opracowany przez własny dział rozwoju firmy ISOTRA. Wszelkie elementy do obsługi i zabezpieczające nie są dostępne (są ukryte w listwach prowadzących), to znaczy w stanie opuszczonym i zamkniętym nie można z zewnątrz manipulować z żaluzją. Nowy specjalny kształt lameli zapewni, że w zamkniętym stanie lamele zamkną się do siebie zupełnie bez szczelin, dlatego znów z zewnątrz nie można lameli ręcznie otworzyć i po rozbiciu okna wejść do obiektu. Ten typ żaluzji ma tylko napęd elektryczny. Jeżeli podczas opuszczania żaluzja natrafi na przeszkodę, po usunięciu przeszkody reszta pakietu pozostaje zatrzymana w miejscu przeszkody (nie spadnie samowolnie) i jednocześnie nie można z pakietem ręcznie manipulować w górę.

Wersja ukośna żaluzji


Wersja ukośna żaluzji przynosi rozwiązanie zaciemnienia okien, których górna rama nie jest pozioma, ale nachylona pod pewnym kątem. Lamele żaluzji ukośnej ISOTRA kopiują kąt górnej ramy i są do niej równoległe. Ten typ żaluzji posiada specjalny mechanizm, który wyrównuje różne długości pasków tekstylnych podczas opuszczania i podnoszenia żaluzji. Dolna listwa jest teleskopowa i służy do wyrównania różnej szerokości dolnej listwy w dolnej pozycji (szerokość okna) i w górnej pozycji (długość ukośnej części okna).

Żaluzja bezpieczna


Żaluzja bezpieczna (system Notraff) służy do natychmiastowego wyciągnięcia żaluzji zewnętrznych w razie nagłego niebezpieczeństwa (pożar, powódź lub inne zagrożenie życia ludzi) i udostępnienie wyjścia ewakuacyjnego. Można go użyć w jakiejkolwiek żaluzji zewnętrznej ISOTRA w wersji z listwami prowadzącymi. System jest napędzany mechanizmem sprężynowym, dlatego działa nawet w razie przerwy w dostawie energii elektrycznej.

Te trzy nowośći zostaną wprowadzone w drugiej polowie 2015 r.

W portfolio rolet screenowych przedstawiliśmy roletę ISOTRA SCREEN ZIP Economy, która nawiązuje do już sprawdzonego systemu screenowego ISOTRA SCREEN ZIP i jest nowoczesnym i korzystnym cenowo wariantem doskonałego zaciemnienia okien wszystkich typów budynków, zwiększenia komfortu i jednocześnie oszczędności energii. Do okien dachowych nowo wprowadziliśmy na rynek roletę screenową ISOTRA SCREEN SKY. Ta roleta w lecie ochrony poddasze przed przegrzewaniem, w zimie zapobiega stratom ciepła. Oprócz tego chroni okno przed uszkodzeniem czynnikami atmosferycznymi, tłumi hałas deszczu z zewnątrz i zapewnia dostateczną prywatność na poddaszu.

Szerokiej publiczności zaoferowaliśmy też innowowane tekstylne rolety wewnętrzne VerraVerra Metal, które dzięki wysokiej jakości wykonania i dużemu wyborowi materiałów, łącznie z materiałami dzień-noc, w każdym wnętrzu stwarzają oryginalną atmosferę. Nowo oferujemy możliwość pokrycia dolnego profilu materiałem. Profil kryjący zupełnie nowej rolety wewnętrznej Verra semi gustownie ukrywa elementy nośne i obsługowe, które już nie będą naruszać wyglądu wnętrza. W klasycznej wersji można wybierać z szerokiej palety kolorów materiałów, która zawiera materiały od prostych jednokolorowych aż po materiały z luksusowymi wzorami, lub też materiały dzień-noc.

Zer względu na to, że program produkcji firmy ISOTRA nie jest nastawiony tylko na technikę zaciemniającą, ale jego ważną częścią jest też produkcja linii do produkcji profili, narzędzi perforujących, komponentów i kompletnych linii technologicznych do produkcji żaluzji, część ekspozycji poświęciliśmy też temu tematowi. Dużym zainteresowaniem specjalistów cieszyła się nowa linia walcowania do formowania i cięcia lameli S i Z z automatycznym napłataniem drabinek i automatycznym rozjazdem stojaków, oraz linia walcowania i cięcia lameli żaluzji łańcuchowej.

Na zakończenie

Cały świat przybył do Stuttgartu i ISOTRA w nim nie zgubiła się. Znów potwierdziła swoją pozycji lidera technologicznego w swojej branży, oraz to, że jest gwarancją innowacji, niezawodności i fachowości.

Już teraz cieszymy się na 51 rocznik R+T, który odbędzie się w Stuttgarcie w dniach 27 lutego – 3 marca 2018 roku.