Targi CIHAC 2014, Centro Banamex, Mexico City

W dniach 14 – 18 października 2014 spółka ISOTRA prezentowała swoje produkty na targach CIHAC w Meksyku. W tym roku odbył się już 26 rocznik i chodzi o największą imprezę swego rodzaju w Meksyku. Na targach były obecne następujące branże: przemysł budowlany i materiały budowlane, wzornictwo mieszkaniowe, architektura, wnętrza, konstrukcje i urbanistyka. Targi są przeznaczone przede wszystkim dla specjalistów spośród dystrybutorów, firm budowlanych i innych, zaopatrzeniowców, handlowców i innych specjalistów.

Targi CIHAC 2014

W branży przemysłu budowlanego i konstrukcji Meksyk jest najszybciej rozwijającym się krajem w Ameryce Łacińskiej. Oprócz wielkich projektów budowy nowych korytarzy kolejowych, modernizacji portów, budowania nowych fabryk i innych kompleksów industrialnych, jest tu też wyraźny wzrost w zakresie konstrukcji domów mieszkalnych i biur. Środki przeznaczane przez rząd na modernizacje w 2014 roku szacuje się na jeden miliard dolarów, co stanowi wzrost o 6,5% w porównaniu z ubiegłym rokiem.

Naszym celem było przedstawienie głównie żaluzji zewnętrznych i maszyn do ich produkcji. W nawiązaniu do tego naszym celem było znalezienie odpowiednich partnerów handlowych, którzy byliby zainteresowani najpierw importem żaluzji w gotowym stanie a następnie wytypowanie odpowiedniego inwestora, który kupiłby linię do walcowania i zaczął produkować żaluzje zewnętrzne bezpośrednio w Meksyku.

Nasza prezentacja pod egidą przedstawicielstwa zagranicznego Ministerstwa Przemysłu i Handlu w Meksyku i agencji CzechTrade na pewno nie zgubiła się wśród ponad 500 wystawców. Uwagę wielu gości zwracały zwłaszcza wzory żaluzji zewnętrznych ze zdalną obsługą. Zainteresowanie architektów żaluzjami zewnętrznymi było ogromne. Z targów przywieźliśmy ponad 100 kontaktów, wśród których są gorący kandydaci do dystrybucji naszych wyrobów oraz potencjalni partnerzy do zakupu maszyn.

Logo CIHAC 2014

Wierzymy, że do Meksyku jeszcze wrócimy!