Żaluzja narożnikowa CORNER

Do skomplikowanego zaciemniania portali narożnikowych domów i budynków przynosimy unikalne rozwiązanie – narożnikową żaluzję zewnętrzną z lamelami C80 lub Z90.

Żaluzja jest rozwiązana jako sprzężona, która w porównaniu z klasycznymi żaluzjami sprzężonymi nie ma centralnej listwy prowadzącej. Żaluzji narożnikowej można użyć na wewnętrzny i zewnętrzny narożnik, ale zawsze tylko pod kątem 90°.

Do połączenia dolnych i górnych profili jest użyty metalowy element kątowy zasunięty w plastikowym elemencie narożnikowym a lamele są połączone łańcuszkiem kulkowym w plastikowej prowadnicy.

Zalety i korzyści

  • Zaciemnienie dużych portali narożnikowych
  • Sprzężone żaluzje bez centralnej listwy prowadzącej
  • Niczym niezakłócony widok na zewnątrz
  • Jeden silnik dla obu żaluzji
  • Użycie na narożnik wewnętrzny i zewnętrzny
  • Niska wysokość pakietu
  • Dla żaluzji Cetta 80F lub Zetta 90

Żaluzja jest napędzana silnikiem umieszczonym zawsze w większej z dwóch żaluzji (tzw. żaluzja napędowa).

Pozycja silnika w górnym kanale musi być po stronie do narożnika żaluzji a suma powierzchni obu żaluzji nie może przekroczyć dopuszczalnej wartości momentu obrotowego użytego silnika. Żaluzja narożnikowa ma standardowe wykonanie listwy dolnej (tj. wariant nieprostopadły), której nie można pochylać, zatem zawsze zostaje w otwartej pozycji.

Wymiary żaluzji narożnikowej

Żaluzja narożnikowaSzerokośćWysokośćGwarantowana powierzchnia [m2]
minmaxminmaxmax
bez silnika600300050040007,5
z silnikiem6003000500400012

Wierzymy, że żaluzja narożnikowa stanie się bardzo popularna dzięki swojej funkcjonalności, wykorzystaniu i estetyce. Kolory żaluzji są zgodne z ofertą klasycznych żaluzji zewnętrznych C80F lub Z90.

Więcej informacji o żaluzji narożnikowej można znaleźć.