Szukaj
Dom i ogród
1. listopada 2022

Zaciemnienie i dekoracja w jednym: japońskie ściany

Ing. Jakub Vaněk, Ph.D.
3 min.
153 przeczytanie
Zaciemnienie i dekoracja w jednym: japońskie  ściany
Dwie, nawet trzy pieczenie na jednym ogniu: wyposażenie, które zaciemni Twój dom przed nadmiarem promieni słonecznych, nada mu swoisty styl, i jeszcze na przykład przegrodzi pomieszczenie na dwie różne części. To wszystko oferują przesuwne panele tekstylne, które nazywamy japońskie żaluzje lub japońskie rolety.

Łatwe zaciemnienie dużych okien

Zaciemnienie dużych okien nie jest łatwe: z żaluzjami poziomymi będziesz się czuł jak w więzieniu, do rolet lub plisse pod sufitem trudno dosięgnąć. Dobrą opcją są żaluzje pionowe, ale jeżeli chcesz wizualnie czegoś więcej, japońskie ściany są jasnym wyborem. Przy tym jest wszystko jedno, czy masz okna aż do sufitu: japońskie ściany można umocować do sufitu, ale w przypadku normalnych okien, oczywiście, również do ściany.

Zakryj estetycznie półki, kuchnię lub kącik sypialny

Przesuwne panele japońskich rolet w połączeniu z dowolnym półkowym systemem do układania rzeczy zastąpią wbudowaną szafę. Oryginalnie można jednak nimi zakryć również kącik kuchenny lub kąt pokoju z łóżkiem. Zaletą japońskich ścian jest duży wybór kolorów i dekorów. Materiały na panelach możesz dopasować nie tylko kolorem, ale wybrać też różne materiały i wzory – na przykład kwiaty, kropki, lub wesołe figurki do pokoju dziecięcego. Można też zamówić nadruk z własnym wzorem.

Nie chce Ci się zasuwać paneli ręcznie? Do dyspozycji jest też napęd elektryczne na zdalne sterowanie.

Oddzielenie miejsca do pracy i kącika relaksacyjnego

Rozdzielenie pomieszczenia? Dzięki mocowaniu do sufitu japońskie ściany oferują prostą i efektowną możliwość zrobienia je jednego pokoju dwóch – przynajmniej wizualnie. Potrzebujesz spokojnego kącika do pracy, szycia lub odpoczynku? Jeżeli nie musi być izolowany dźwiękowo, japońskie żaluzje rozwiążą Twój problem.

Ing. Jakub Vaněk, Ph.D.

Najnowsze

Świat Isotry
20. marca 2023

Dzień techniki zaciemniającej przypada na pierwszy dzień wiosny

Ing. Aneta Paroulková
4 min.
153 przeczytanie
Dzień techniki zaciemniającej przypada na pierwszy dzień wiosny
Dnia 21 marca, oczywiście, cieszymy się na wiosenne słońce, ale bardziej niż kiedykolwiek jesteśmy świadomi również jego niebezpieczeństw. Technika zaciemniająca staje się niezastąpiona dla ochrony budynków przed przegrzewaniem.
Motywy sezonowe
19. grudnia 2022

Międzynarodowy dzień ochrony warstwy ozonowej

Ing. Aneta Paroulková
3 min.
153 przeczytanie
Międzynarodowy dzień ochrony warstwy ozonowej
16. września przypominamy sobie międzynarodowy dzień ochrony warstwy ozonowej. Co możemy zrobić my sami dla jej odnowy? Jakie są inne sposoby, którymi możemy pomagać naszej planecie? Każdy z nas może pomóc.