Szukaj
Dom i ogród
1. listopada 2022

Zaciemnienie i dekoracja w jednym: japońskie ściany

Ing. Jakub Vaněk, Ph.D.
3 min.
491 przeczytanie
Zaciemnienie i dekoracja w jednym: japońskie  ściany
Dwie, nawet trzy pieczenie na jednym ogniu: wyposażenie, które zaciemni Twój dom przed nadmiarem promieni słonecznych, nada mu swoisty styl, i jeszcze na przykład przegrodzi pomieszczenie na dwie różne części. To wszystko oferują przesuwne panele tekstylne, które nazywamy japońskie żaluzje lub japońskie rolety.

Łatwe zaciemnienie dużych okien

Zaciemnienie dużych okien nie jest łatwe: z żaluzjami poziomymi będziesz się czuł jak w więzieniu, do rolet lub plisse pod sufitem trudno dosięgnąć. Dobrą opcją są żaluzje pionowe, ale jeżeli chcesz wizualnie czegoś więcej, japońskie ściany są jasnym wyborem. Przy tym jest wszystko jedno, czy masz okna aż do sufitu: japońskie ściany można umocować do sufitu, ale w przypadku normalnych okien, oczywiście, również do ściany.

Zakryj estetycznie półki, kuchnię lub kącik sypialny

Przesuwne panele japońskich rolet w połączeniu z dowolnym półkowym systemem do układania rzeczy zastąpią wbudowaną szafę. Oryginalnie można jednak nimi zakryć również kącik kuchenny lub kąt pokoju z łóżkiem. Zaletą japońskich ścian jest duży wybór kolorów i dekorów. Materiały na panelach możesz dopasować nie tylko kolorem, ale wybrać też różne materiały i wzory – na przykład kwiaty, kropki, lub wesołe figurki do pokoju dziecięcego. Można też zamówić nadruk z własnym wzorem.

Nie chce Ci się zasuwać paneli ręcznie? Do dyspozycji jest też napęd elektryczne na zdalne sterowanie.

Oddzielenie miejsca do pracy i kącika relaksacyjnego

Rozdzielenie pomieszczenia? Dzięki mocowaniu do sufitu japońskie ściany oferują prostą i efektowną możliwość zrobienia je jednego pokoju dwóch – przynajmniej wizualnie. Potrzebujesz spokojnego kącika do pracy, szycia lub odpoczynku? Jeżeli nie musi być izolowany dźwiękowo, japońskie żaluzje rozwiążą Twój problem.

Ing. Jakub Vaněk, Ph.D.

Najnowsze

Dom i ogród
7. czerwca 2024

O czym warto pamiętać podczas modernizacji mieszkania

Ing. Jakub Vaněk, Ph.D
4 min.
491 przeczytanie
O czym warto pamiętać podczas modernizacji mieszkania
Modernizujesz mieszkanie? Podstawowe rzeczy masz na pewno dobrze przemyślane, proces modernizacji domu lub mieszkania jest jednak pełny ukrytych ryzyk i pułapek. O czym możesz zapomnieć i na co uważać?
Zrób to sam
5. czerwca 2024

Zmiany życiowe – kiedy dzieci wylecą z gniazda

Ing. Aneta Paroulková
5 min.
491 przeczytanie
Zmiany życiowe – kiedy dzieci wylecą z gniazda
Kiedy dzieci dorosną i wyprowadzą się, rozwiązujemy odwrotny problem, niż przed ich urodzeniem. Zostawić im ich pokój na powroty w przyszłości, czy przebudować do na pracownię, warsztat lub pokój dla gości? A może od razu przeprowadzić się do mniejszego mieszkania? Następny odcinek serialu o zmianach życiowych.