Szukaj
Dom i ogród
1. listopada 2022

Zaciemnienie i dekoracja w jednym: japońskie ściany

Ing. Jakub Vaněk, Ph.D.
3 min.
268 przeczytanie
Zaciemnienie i dekoracja w jednym: japońskie  ściany
Dwie, nawet trzy pieczenie na jednym ogniu: wyposażenie, które zaciemni Twój dom przed nadmiarem promieni słonecznych, nada mu swoisty styl, i jeszcze na przykład przegrodzi pomieszczenie na dwie różne części. To wszystko oferują przesuwne panele tekstylne, które nazywamy japońskie żaluzje lub japońskie rolety.

Łatwe zaciemnienie dużych okien

Zaciemnienie dużych okien nie jest łatwe: z żaluzjami poziomymi będziesz się czuł jak w więzieniu, do rolet lub plisse pod sufitem trudno dosięgnąć. Dobrą opcją są żaluzje pionowe, ale jeżeli chcesz wizualnie czegoś więcej, japońskie ściany są jasnym wyborem. Przy tym jest wszystko jedno, czy masz okna aż do sufitu: japońskie ściany można umocować do sufitu, ale w przypadku normalnych okien, oczywiście, również do ściany.

Zakryj estetycznie półki, kuchnię lub kącik sypialny

Przesuwne panele japońskich rolet w połączeniu z dowolnym półkowym systemem do układania rzeczy zastąpią wbudowaną szafę. Oryginalnie można jednak nimi zakryć również kącik kuchenny lub kąt pokoju z łóżkiem. Zaletą japońskich ścian jest duży wybór kolorów i dekorów. Materiały na panelach możesz dopasować nie tylko kolorem, ale wybrać też różne materiały i wzory – na przykład kwiaty, kropki, lub wesołe figurki do pokoju dziecięcego. Można też zamówić nadruk z własnym wzorem.

Nie chce Ci się zasuwać paneli ręcznie? Do dyspozycji jest też napęd elektryczne na zdalne sterowanie.

Oddzielenie miejsca do pracy i kącika relaksacyjnego

Rozdzielenie pomieszczenia? Dzięki mocowaniu do sufitu japońskie ściany oferują prostą i efektowną możliwość zrobienia je jednego pokoju dwóch – przynajmniej wizualnie. Potrzebujesz spokojnego kącika do pracy, szycia lub odpoczynku? Jeżeli nie musi być izolowany dźwiękowo, japońskie żaluzje rozwiążą Twój problem.

Ing. Jakub Vaněk, Ph.D.

Najnowsze

Świat Isotry
15. września 2023

Narożnikowa żaluzja zewnętrzna – rewolucyjne rozwiązanie dla portali narożnikowych

Ing. Aneta Paroulková
4 min.
268 przeczytanie
Narożnikowa żaluzja zewnętrzna – rewolucyjne rozwiązanie dla portali narożnikowych
Masz okna w narożniku budynku, czy chodzi o narożnik zewnętrzny, czy też wewnętrzny? Teraz możesz je wygodnie zaciemnić bez listwy prowadzącej w narożniku naruszającej widok po wyciągnięciu żaluzji. Jedynym warunkiem jest kąt prosty, to znaczy narożnik dziewięćdziesiąt stopni.
Dom i ogród
14. września 2023

Ogród dla zwierząt: koty, psy i świnki morskie

Ing. Kateřina Jelenová
4 min.
268 przeczytanie
Ogród dla zwierząt: koty, psy i świnki morskie
Ogród nie musi służyć tylko ludziom – pożytek z niego mają też pupile domowi. Może służyć do biegania, orzeźwienia w jeziorku lub basenie, albo do zabawy. Co zrobić, aby ogród dobrze służył zwierzętom domowym i nie był dla nich niebezpieczny?