Szukaj
Dom i ogród
7. maja 2023

Jak urządzić pokój dla gości

Ing. Jakub Vaněk, Ph.D
3 min.
243 przeczytanie
Jak urządzić pokój dla gości
Zostało CI w domu nieużywane pomieszczenie, na przykład były pokój dziecięcy, lub niepotrzebna pracownia? Zmień je w pokój dla gości!

Najpierw sprzątnij i wymaluj

Przerabiając pokoje skorzystaj z okazji i kompletnie opróżnij całe pomieszczenie. Skontroluj stan podłogi i okien, wymaluj lub wytapetuj i dokładnie wyczyść podłogę. W pokoju goście nie powinny czuć się jak w magazynie na niepotrzebne rzeczy, ale to nie oznacza, że musi być pusty.

Potrzebujesz miejsca do odkładania i przy tym czasem chcesz gdzieś ułożyć gości? Wykorzystaj do tego celu na przykład zabudowaną szafę, lub od razu oddziel część magazynową, na przykład japońskimi ścianami. Uzyskasz dostatek miejsca a goście nie będą się czuli nieprzyjemnie.

Meble mogą być używane

Na wyposażenie nie trzeba wydawać dużych pieniędzy. Łóżko dla gości może być na przykład już nieużywane któregoś z członków rodziny, ewentualnie ze sklepu z używanymi lub tanimi meblami. Idealne jest łóżko dwuosobowe lub rozkładane, aby w pokoju wyspały się co najmniej dwie osoby. Oprócz łóżka wystarczy tylko szafka nocna i komoda lub szafa.

Przytulne warunki za parę groszy uzupełnią poduszeczki i inne tekstylia, obrazki lub obramowane fotografie rodzinne. Kolory powinny być raczej neutralne, z drugiej strony w pokoju dla gości możesz bezkarnie eksperymentować i wypróbować kolorów na ścianach, tekstyliów lub innego wykończenia wnętrza, aby sprawdzić, jak będą wyglądać w praktyce, zanim zrealizujesz je w pozostałej części mieszkania.

Możesz też urozmaicić gościom pobyt małą biblioteczką, niepotrzebnym zestawem audio, lub starym telewizorem.

Zaciemnienie do pokoju dla gości

Jeżeli jeszcze nie masz w pokoju dla gości gotowego zaciemnienia, ewentualnie stare zaciemnienie jest już brzydkie lub zużyte, zastanów się też nad nim. Przyjemne zaciemnienie bez konieczności adaptacji budowlanych zapewnią gościom na przykład rolety dzień i noc. Proste zaciemnienie bez większych inwestycji zapewnią też klasyczne aluminiowe żaluzje poziome.

Ing. Jakub Vaněk, Ph.D

Najnowsze

Motywy sezonowe
9. lutego 2024

Jak się bawić zimą: Zimowe zajęcia na świeżym powietrzu dla całej rodziny

Ing. Kateřina Jelenová
5 min.
243 przeczytanie
Jak się bawić zimą: Zimowe zajęcia na świeżym powietrzu dla całej rodziny
Zima może być nie tylko czasem spokoju i relaksu przy kominku, ale także okazją do stworzenia niezapomnianych rodzinnych wrażeń na świeżym powietrzu. Przedstawiamy kilka pomysłów na zimowe zajęcia dla całej rodziny, które nie tylko wzmocnią kondycję fizyczną, ale także stworzą okazję do wspólnego spędzenia czasu.
Dom i ogród
5. lutego 2024

Wybieramy rośliny do ogrodu zimowego

Ing. Aneta Paroulková
4 min.
243 przeczytanie
Wybieramy rośliny do ogrodu zimowego
Marzysz o pięknym ogrodzie zimowym, którym będziesz się cieszyć cały rok? Tajemnica polega na odpowiednim wyborze roślin. Jak to zrobić?