Szukaj
Motywy sezonowe
5. października 2023

Dzień Matki: nietradycyjne pomysły na obchody

Ing. Kateřina Jelenová
4 min.
66 przeczytanie
Dzień Matki: nietradycyjne pomysły na obchody
Kwiatek, śniadanie do łóżka, malowany obrazek od dzieci. Tradycyjne obchody Dnia Matki, który będzie już w najbliższą niedzielę, są, co prawda miłe, ale po kilku latach już mogą być trochę nudne.

Kwiatek, śniadanie do łóżka, malowany obrazek od dzieci. Tradycyjne obchody Dnia Matki, który będzie już w najbliższą niedzielę, są, co prawda miłe, ale po kilku latach już mogą być trochę nudne. Spróbuj niektórych nietradycyjnych sposobów, jak przeżyć Dzień Matki ze swoimi dziećmi, albo obchodów, które możesz przygotować dla swojej mamy.

Dla najmniejszych: kreatywny warsztat lub dzień w przyrodzie

Dzieci nie muszą w tajemnicy dawać mamie prezentów. W domowym warsztacie cała rodzina może wykazać się kreatywnością. Można na przykład wspólnie ozdobić kubki, zrobić rodzinny album ze zdjęciami lub skomponować i zaśpiewać piosenkę dla mamy. Idealnym sposobem na świętowanie dla rodziny z dziećmi jest wspólny wyjazd na łono natury.

Nie chce Ci się pakować? Zostań w domu lub w ogrodzie, graj w gry planszowe lub ogrodowe, takie jak badminton, krokiet czy petanque, lub zorganizuj piknik w ogrodzie.

Domowe obchody dla całej rodziny

Zorganizuj obchody w ogrodzie pod pergolą, gdzie może przyjść kilka pokoleń całej rodziny. Swój dzień mogą obchodzić razem dwie, trzy lub więcej matek. Inspiracje na organizację przyjęcia w ogrodzie znajdziesz w naszym artykule. Nowoczesna aluminiowa pergola ponadto ochroni Was przed kaprysami pogody: jeżeli zacznie padać lub mocno grzać słońce, nie ma nic łatwiejszego, niż zamknąć lamele i świętować dalej.

Na obchody Dnia Matki w domu lub w ogrodzie przygotuj ulubione potrawy, napoje i desery mamy, ułóż playlistę z jej ulubionymi piosenkami i ustaw jej ulubione kwiaty w wazonach.

Weź mamę na wycieczkę

Czas spędzony z mamą będziesz w późniejszym wieku z nostalgią wspominać. Wybierzcie się na wspólną wycieczkę, na przykład statkiem pociągiem lub autobusem. W miejscu docelowym odwiedźcie zamek, muzeum, kawiarnię lub dobrą restaurację, w zależności od tego, co Twoja mama lubi robić najbardziej. Ewentualnie zaplanuj wizytę w kinie, teatrze lub galerii.

Chyba każdej matce spodoba się „spacer ścieżką wspomnień”. Na pewno macie ulubione miejsca z dzieciństwa i młodości, w których dawno nie byliście. Dawne letnie mieszkanie, miejsce urlopów, miejsce zamieszkania bliskich lub okolice wcześniejszego miejsca zamieszkania - zabierz tam swoją mamę samochodem lub pieszo. Przyniesie to wiele tematów do rozmów i mnóstwo dawnych wspomnień.

Ing. Kateřina Jelenová

Najnowsze

Dom i ogród
23. listopada 2023

Jak połączyć zaciemnienie dzienne i nocne?

Ing. Kateřina Jelenová
5 min.
66 przeczytanie
Jak połączyć zaciemnienie dzienne i nocne?
Od techniki zaciemniającej oczekujemy przeważnie dwóch rzeczy: w dzień zatrzymania uciążliwych promieni słońca i zapewnienie prywatności, w nocy całkowitego zaciemnienia, aby światło nie budziło nas za wcześnie. Przeważnie są do tego potrzebne dwa różne systemy, ale istnieją też opcje, jak połączyć oba w jednym. Jakie rozwiązanie jest najlepsze dla Twojego mieszkania byt? Które rodzaje zaciemnienia pasują do siebie a które nie?
Dom i ogród
22. listopada 2023

Japońskie ściany – nowoczesny i elegancki element wystroju wnętrza

Ing. Jakub Vaněk, Ph.D
5 min.
66 przeczytanie
Japońskie ściany – nowoczesny i elegancki element wystroju wnętrza
Duże oszklone powierzchnie wewnątrz bywają wyraźną dominantą. Optycznie zwiększą pomieszczenie, są synonimem luksusu i coraz częściej klienci życzą sobie takich elementów w domu. Ich wadą jest to, że nie każdy typ techniki zaciemniającej do nich dobrze pasuje.