Żaluzje poziome

Dziś już pytanie nie brzmi, czy żaluzje tak czy nie, ale z jakiego materiału i w jakim kolorze. Żaluzje poziome są najczęstszym sposobem zaciemnienia wnętrza. Najczęstszy nie oznacza zwykły. Chcesz mieć lamele z aluminium w wielu kolorach, czy raczej preferujesz naturalne drewno? Wybierz odpowiedni typ dokładnie do Twojego wnętrza, żaluzje zawsze go stosownie uzupełnią.                                                                                                                                                                                                                                          

Jak wykorzystać żaluzje poziome, aby wnętrze wyglądało przytulnie i trendy

Uważasz, że klasyczne żaluzje poziome są już przeżytkiem? Wzbudzają w Tobie wrażenie taniości i braku smaku? Co prawda bez przemyślanej koncepcji nie są wielką ozdobą, ale jeżeli je umieścisz we wnętrzu z rozmysłem, będą pełnić swoją funkcję i jednocześnie będą wyglądać trendy.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          

Podstawą jest odpowiedni kształt okien

Żaluzje poziome najlepiej pasują do prostych okien przede wszystkim dlatego, że nie stwarzają wrażenia dysharmonii. Proste okna ponadto ułatwiają manipulację z zaciemnieniem. Jednym ruchem lub naciśnięciem przycisku na pilocie zdalnego sterowania żaluzje opuścisz lub obrócisz. Im więcej mniejszych żaluzji na jednym złożonym oknie, tym bardziej złożona jest manipulacja i czyszczenie, nie mówiąc o tym, że takie okno narusza atmosferę wnętrza.

Nowoczesnym trendem są wielkopowierzchniowe żaluzje poziome z szerokimi aluminiowymi lamelami (35 mm, 50 mm). Tu trzeba się kierować zasadą architektów wnętrz – duże powierzchnie potrzebują dużych wzorów (w naszym przypadku mówimy o lamelach).

Wykorzystaj niecodzienne umieszczenie żaluzji

Dawno minęły czasy, kiedy żaluzje montowano tylko na ramę okna lub między szyby. Dziś może wykorzystać atrakcyjne umieszczenie żaluzji na ścianie lub na suficie. Dzięki temu wytworzysz przegrodę, za którą schowasz ramę okna, klamkę okna i parapet. W ten sposób wnętrze ujednolici się i uzyska minimalistyczny styl.

Zgraj kolory

Dopasowanie kolorów jest chyba największym problemem i powodem, dlaczego na niektórym osobach stwarzają wrażenie taniości. Lamele i poszczególne komponenty są oferowane w całym szeregu kolorów. Kolory trzeba jednak dobierać nie tylko według aktualnego nastroju lub modnego trendu, ale przede wszystkim do atmosfery wnętrza.

Najlepiej jest zgrać żaluzje z kolorem ścian, aby zacienione okno nie stwarzało za dużego kontrastu. Następnym wariantem jest dobór koloru do mebli lub tekstyliów. Można też kierować się kolorem ramy okna.

Ostatnio staje się popularne minimalistyczne mieszkanie lub mieszkanie w stylu przemysłowym. Nasze doświadczenie i doświadczenie architektów wnętrz potwierdza, że aluminiowe żaluzje poziome mają swoje miejsce właśnie w takich wnętrzach.

Inspiruj się galerią żaluzji poziomych

Horizontální žaluzie ISOTRA system HIT, barva bíláHorizontální žaluzie ISOTRA system classic, barva stříbrnáHorizontální žaluzie ISOTRA system classic, barva stříbrnáHorizontální žaluzie ISOTRA system HIT.Horizontální žaluzie Cetta 35, barva stříbrnáHorizontální žaluzie Cetta 35, barva stříbrnáHorizontální žaluzie Cetta 35Horizontální žaluzie Cetta 35Horizontální žaluzie Cetta 35Horizontální žaluzie Cetta 35 EconomyHorizontální žaluzie Cetta 35 EconomyHorizontální žaluzie Cetta 35 EconomyHorizontální žaluzie Cetta 35 EconomyHorizontální žaluzie Cetta 35 EconomyHorizontální žaluzie HIT IHorizontální žaluzie HIT IHorizontální žaluzie HIT IHorizontální žaluzie HIT IHorizontální žaluzie HIT IHorizontální žaluzie HIT IIHorizontální žaluzie HIT IIHorizontální žaluzie HIT IIHorizontální žaluzie HIT IIHorizontální žaluzie ISOLITE PLUSHorizontální žaluzie ENERGYHorizontální žaluzie ENERGYHorizontální žaluzie ENERGYHorizontální žaluzie ENERGYHorizontální žaluzie ISOTRA System ClassicHorizontální žaluzie ISOTRA System ClassicHorizontální žaluzie ISOTRA System ClassicHorizontální žaluzie ISOTRA System ClassicHorizontální žaluzie ISOTRA System ClassicHorizontální žaluzie ISOTRA System 25Horizontální žaluzie ISOTRA System 25Horizontální žaluzie ISOTRA System 25Horizontální žaluzie ISOTRA System 25Horizontální žaluzie ISOTRA System 25

Czyszczenie żaluzji poziomych może być łatwe. Ale jak je czyścić?

Utrzymanie aluminiowych żaluzji poziomych jest łatwe, to na pewno mówi każdy. Ale czy poradził Ci już ktoś, jak to robić, aby były wciąż piękne i nie szkodziły Twojemu zdrowiu?

W żaluzja często utrzymuje się mnóstwo kurzu, który może być przyczyną problemów zdrowotnych. Dlatego ważne jest ich regularne czyszczenie. W szczególności jasne żaluzje wyglądają z daleka czysto, ale patrząc z bliska zobaczysz, że jest na nich warstwa kurzu, brudu, czy na przykład tłuszczów.

W ramach bieżącego sprzątania w domu wytrzyj żaluzje ścierką do kurzu

Jeżeli w domu nadmiernie kurzy się lub masz problemy zdrowotne, nie wolno zapominać o wytarciu żaluzji w ramach każdego bieżącego sprzątania. Taki sam kurz, który widzisz na stoliku lub telewizorze, leży też na żaluzjach.

Do sprzątania wystarczy ścierka do kurzu, którą lekko wytrzesz opuszczone lamele. Nie zapomnij otwierać żaluzji w kierunku opuszczania, abyś nie uszkodził lameli lub innych delikatnych części.

Jeżeli nie masz ścierki do kurzu, użyj odkurzacza

Jeżeli masz odkurzacz z końcówką do wycierania kurzu, możesz go użyć zamiast ścierki do kurzu. Ale obniż siłę ssania na minimum. Wskazane jest skorzystanie z pomocy osoby, która żaluzje trzyma, aby nie łamały się lub nie skręcały. Odkurz żaluzje z obu stron. Uda się CI to tak, że lamele całkowicie opuścisz najpierw na jedną a następnie na drugą stronę i odkurzysz w kierunku opuszczenia.

Tłuszcz i zanieczyszczenia usuniesz wodą z płynem do naczyń i octem

Szczególnie w kuchni na żaluzjach poziomych osiadają cząstki zanieczyszczeń i tłuszcze. Tego brudu nie usuniesz żadnym z poprzednich sposobów. Co trzy miesiące wskazane jest wytarcie żaluzji wilgotną gąbką namoczoną w wodzie z płynem do naczyń lub mydłem. Jeżeli tłuszcz trzyma lub na lamelach pojawiła się pleśń, pomoże octowa woda.

Czyszczenie żaluzji poziomych wymaga cierpliwości, a przede wszystkim ostrożności. Aluminiowe lamele i pozostałe komponenty są delikatne i używając nadmiernej siły można je uszkodzić.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    

Zobacz kompletną ofertę żaluzji poziomych.