Szukaj
Dom i ogród
10. maja 2024

Zalety pergoli ARTOSI

Ing. Aneta Paroulková
5 min.
23 przeczytanie
Zalety pergoli ARTOSI
W poprzednim artykule na blogu przedstawiliśmy naszą nową pergolę ARTOSI.

Jakie są wszystkie jej zalety? 

Zmieścisz się z nią w dowolnym miejscu, ponieważ wyprodukujemy ją dla Ciebie na centymetr dokładnie na miarę według Twoich potrzeb!

Nie musisz umieszczać słupków dokładnie w rogach: mogą być przesunięte aż o metr, więc pergola będzie zapewniać cień na większej powierzchni, niż jaką ma jej podłoga.

Dostosujesz zaciemnienie dokładnie do tego, gdzie go potrzebujesz: dach pergoli można podzielić na kilka samodzielnych sekcji, w których możesz pochylać lamele niezależnie od siebie. Lamele można obracać pod kątem aż 130°, lub całkowicie zamknąć tak, że nie przepuszczą wody podczas deszczu.

Również otwarte lamele nie będą nigdzie przeszkadzać: profil dachowy łącznie z otwartymi lamelami ma maksymalną wysokość zabudowy zaledwie 25 centymetrów. Zamknięte lamele mają nośność minimalnie 30 kg/m2, w zależności od powierzchni pergoli może to być na przykład nawet 60 kg/m2.

Dopasujesz kolor: jeżeli nie wybierzesz z sześciu podstawowych kolorów RAL, na życzenie dostaniesz do dyspozycji cennik dopłat.

Umieścisz ją dokładnie tam, gdzie potrzebujesz: na razie są do dyspozycji warianty z lamelami równoległymi do krótszej strony pergoli, ale może ona być krótsza i dłuższą stroną umocowana do ściany lub stać samodzielnie. 

Przygotowujemy jednak również wariant, gdzie lamele będą, z użyciem poprzeczki dachowej, równoległe do dłuższej strony pergoli, bądź stojącej samodzielnie, lub dłuższą stroną umocowanej do ściany.

Łatwy montaż i demontaż lameli: nie ma problemu z samodzielną realizacją budowy.

Dodatkowe oświetlenie i zaciemnienie: do pergoli można zintegrować zarówno oświetlenie LED, jak też pionowe elementy zaciemniające – rolety ekranowe lub żaluzje zewnętrzne.

Dzięki naszemu własnemu rozwojowi pergola ARTOSI zapewni funkcjonalność, oryginalność i jednocześnie czysty i elegancji wygląd.

Ze względu na wszystkie wymienione parametry kupisz ją za naprawdę korzystną cenę.

Nic nie będzie Ci przeszkadzać w spędzaniu czasu w ogrodzie lub na tarasie przy każdej pogodzie. Bez względu na deszcz lub piekące słońce możesz kiedykolwiek opiekać na grillu na przykład kurczaka według nasz7ego ulubionego przepisu, który mamy osobiście wypróbowany. A to jest następna zaleta!

Steki z kurczaka w marynacie piri-piri

Kilka godzin przed grillowaniem włóż plasterki kurczaka (najbardziej soczyste są z udek) do marynaty z następujących surowców:

  • 4 łyżki soku cytrynowego
  • 5 łyżek oliwy
  • ¼ filiżanki octu – ciekawy smak nada balsamico
  • 1 łyżka pieprzu cayeńskiego lub mielonego chilli
  • 2–3 roztarte ząbki czosnku
  • 1 łyżka słodkiej lub wędzonej papryki
  • 1 łyżeczka soli
  • opcjonalnie 1 łyżka płatków chilli

Wszystkie składniki zmieszaj, zanurz mięso i ułów w chłodnym miejscu. Grilluj na średnim płomieniu 10–15 minut według doświadczenia z własnym grillem. W trakcie grillowania możesz nacierać pozostałą marynatą. (Marynowane mięso można też upiec w piekarniku – ok. 1 i ćwierć godziny na 180 stopni. Nie otwieraj piekarnika podczas pieczenia!)

Ing. Aneta Paroulková

Najnowsze

Dom i ogród
14. maja 2024

Jak pergole i markizy ożywiają wygląd zewnętrzny domu

Ing. Kateřina Jelenová
4 min.
23 przeczytanie
Jak pergole i markizy ożywiają wygląd zewnętrzny domu
Poprawa wyglądu zewnętrznego domu może mieć ogromny wpływ na jego ogólny wygląd i funkcjonalność. Pergole i markizy to dwa rozwiązania zaciemnienia, które nie tylko dodają wymiar estetyczny, ale także podnoszą komfort życia. W tym artykule przyjrzymy się, jak pergole i markizy ożywiają wygląd zewnętrzny i wnoszą nowe możliwości do przestrzeni zewnętrznych.
Świat Isotry
13. maja 2024

5 powodów, dla których warto dodać na dom żaluzje zewnętrzne

Ing. Kateřina Jelenová
4 min.
23 przeczytanie
5 powodów, dla których warto dodać na dom żaluzje zewnętrzne
Żaluzje zewnętrzne są nie tylko estetycznym dodatkiem. Są wielofunkcyjnym rozwiązaniem, które może ulepszyć dom na wiele sposobów. Podajemy pięć kluczowych powodów, dla których powinieneś rozważyć ich instalację.