Szukaj
Świat Isotry
1. maja 2024

Pergola bioklimatyczna zatrzyma piekące słońce, deszcz i śnieg

Ing. Aneta Paroulková
4 min.
12 przeczytanie
Pergola bioklimatyczna zatrzyma piekące słońce, deszcz i śnieg
Lubisz grillować i spędzasz czas w ogrodzie lub na tarasie, ale czasem popsują Ci plany kaprysy pogody? Mamy rozwiązanie: pergolę.

Bioklimatyczną ARTOSI z pochylanymi lamelami.

Aluminiowe lamele można obracać od 0 do 130° tak, aby odbijały słońce przez cały dzień - dach pergoli można nawet podzielić na kilka niezależnych sekcji i obracać lamele w każdej sekcji oddzielnie. W ten sposób światło i cień będzie dokładnie tam, gdzie je chcesz mieć.

A gdyby zaciemnienie dachem jeszcze nie wystarczyło, na przykład w przypadku pergoli orientowanej na zachód, może do jej konstrukcji zintegrować również żaluzje zewnętrzne lub rolety ekranowe. Może się też zdarzyć odwrotna sytuacja: będziesz chciał przedłużyć wieczór, chociaż słońce już zachodzi. Wtedy strony wysuwu pergoli można wyposażyć w pasek LED.

Wielofunkcyjna pergola? Pergola przy ścianie.

A co, jak zacznie padać? Nie musisz od razu wszystkiego pakować i przenosić z powrotem do domu: lamele można ustawić całkowicie poziomo i uszczelnić. Woda deszczowa będzie odpływać słupkami pergoli. Słupki nie muszą być umieszczone dokładnie w rogach, ale aż metr od końca, co zwiększa wariabilność dla zaciemnienia jak największej części parceli.

Konstrukcja może stać samodzielnie lub być umocowana do ściany krótszą i dłuższą stroną, tzn. równolegle lub prostopadle do lameli. Pergola ARTOSI jest do dyspozycji w sześciu podstawowych kolorach RAL – białym, brązowym, oraz szarym lub srebrnym.

Pergola od czeskiego projektanta

Model ARTOSI dla Ciebie w ISOTRA sami zaprojektowaliśmy, aby spełniał wszystko, czego możesz oczekiwać od pergoli. Kładliśmy nacisk na korzystną cenę oraz na to, abyś mógł zmontować ją sam. Możesz więc spokojnie używać sobie odpoczynku bez piekącego słońca lub ochronić grill przed deszczem.

Ing. Aneta Paroulková

Najnowsze

Dom i ogród
14. maja 2024

Jak pergole i markizy ożywiają wygląd zewnętrzny domu

Ing. Kateřina Jelenová
4 min.
12 przeczytanie
Jak pergole i markizy ożywiają wygląd zewnętrzny domu
Poprawa wyglądu zewnętrznego domu może mieć ogromny wpływ na jego ogólny wygląd i funkcjonalność. Pergole i markizy to dwa rozwiązania zaciemnienia, które nie tylko dodają wymiar estetyczny, ale także podnoszą komfort życia. W tym artykule przyjrzymy się, jak pergole i markizy ożywiają wygląd zewnętrzny i wnoszą nowe możliwości do przestrzeni zewnętrznych.
Świat Isotry
13. maja 2024

5 powodów, dla których warto dodać na dom żaluzje zewnętrzne

Ing. Kateřina Jelenová
4 min.
12 przeczytanie
5 powodów, dla których warto dodać na dom żaluzje zewnętrzne
Żaluzje zewnętrzne są nie tylko estetycznym dodatkiem. Są wielofunkcyjnym rozwiązaniem, które może ulepszyć dom na wiele sposobów. Podajemy pięć kluczowych powodów, dla których powinieneś rozważyć ich instalację.