Szukaj
Motywy sezonowe
12. maja 2023

Obchodź w tym roku z nami Dzień Rodziny

Ing. Kateřina Jelenová
3 min.
210 przeczytanie
Obchodź w tym roku z nami Dzień Rodziny
Dzień rodziny w tym roku następuje zaraz p Dniu Matki. Ma to sens: matka jest, co prawda, zasadnicza, ale również pozostali członkowie rodziny zasługują na miłość, troskę i uwagę.

Co to jest Międzynarodowy Dzień Rodziny?

Międzynarodowy Dzień Rodziny założyła Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ) w 1994 roku. W przyszłym roku przypomnimy sobie już trzydziestą rocznicę. W Republice Czeskiej obchodzimy go jako ważny dzień od 2006 roku. Co roku ma jakiś specjalny temat a w tym roku jest poświęcony zmianom i trendom demograficznym, przede wszystkim ogólnemu starzeniu populacji i solidarności między pokoleniami.

Dzień Rodziny jest świętem i uznaniem rodziny jako podstawowej jednostki społeczeństwa. W tym dniu mielibyśmy przypomnieć sobie ważność i wartość rodziny, oraz poświęcić czas i uwagę swoim bliskim. Jak najlepiej go sobie przypominać?

Rodzinna uroczystość

Poniedziałek nie jest najlepszym dniem do obchodów, ale Dzień Rodziny możemy połączyć z niedzielnym Dniem Matki. Kiedy świętują mamy, mogą świętować wszyscy!

Wspólne czynności

W dniu powszednim niewielu z nas wybierze się na rodzinną wycieczkę, ale możemy przynajmniej wyjść na spacer po pracy, lub zorganizować wieczór poświęcony rodzinie. Spróbuj zaplanować specjalną kolację, wieczór filmowy, albo na przykład turniej w grach planszowych. Zabawna będzie też wspólne przygotowanie kolacji.

Maraton telefoniczny

Członkowie Twojej rodziny są rozsiani po całym świecie? Wykorzystaj Dzień Rodziny, aby w tym dniu przynajmniej zadzwonić lub przeprowadzić rozmowę video. Jak długo już się nie widzieliście?

Dom jest podstawą rodziny

Dom lub mieszkanie, w którym mieszkasz, powinien być bezpiecznym azylem dla całej rodziny. Wszystkim powinno w nim być przyjemnie i mielibyście się w nim chętnie spotykać. Istnieje wiele sposobów, jak uczynić wnętrze bardziej przytulnym.

Przytulną atmosferę wytworzy żaluzja plisse. Prywatny kącik dla każdego członka, jeżeli borykacie się z brakiem pomieszczeń, można wyczarować z pomocą japońskich ścian.

A jak stworzona dla rodzinnych spotkań jest pergola w ogrodzie lub na tarasie.

Ing. Kateřina Jelenová

Najnowsze

Dom i ogród
7. czerwca 2024

O czym warto pamiętać podczas modernizacji mieszkania

Ing. Jakub Vaněk, Ph.D
4 min.
210 przeczytanie
O czym warto pamiętać podczas modernizacji mieszkania
Modernizujesz mieszkanie? Podstawowe rzeczy masz na pewno dobrze przemyślane, proces modernizacji domu lub mieszkania jest jednak pełny ukrytych ryzyk i pułapek. O czym możesz zapomnieć i na co uważać?
Zrób to sam
5. czerwca 2024

Zmiany życiowe – kiedy dzieci wylecą z gniazda

Ing. Aneta Paroulková
5 min.
210 przeczytanie
Zmiany życiowe – kiedy dzieci wylecą z gniazda
Kiedy dzieci dorosną i wyprowadzą się, rozwiązujemy odwrotny problem, niż przed ich urodzeniem. Zostawić im ich pokój na powroty w przyszłości, czy przebudować do na pracownię, warsztat lub pokój dla gości? A może od razu przeprowadzić się do mniejszego mieszkania? Następny odcinek serialu o zmianach życiowych.