Szukaj
Motywy sezonowe
12. maja 2023

Obchodź w tym roku z nami Dzień Rodziny

Ing. Kateřina Jelenová
3 min.
142 przeczytanie
Obchodź w tym roku z nami Dzień Rodziny
Dzień rodziny w tym roku następuje zaraz p Dniu Matki. Ma to sens: matka jest, co prawda, zasadnicza, ale również pozostali członkowie rodziny zasługują na miłość, troskę i uwagę.

Co to jest Międzynarodowy Dzień Rodziny?

Międzynarodowy Dzień Rodziny założyła Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ) w 1994 roku. W przyszłym roku przypomnimy sobie już trzydziestą rocznicę. W Republice Czeskiej obchodzimy go jako ważny dzień od 2006 roku. Co roku ma jakiś specjalny temat a w tym roku jest poświęcony zmianom i trendom demograficznym, przede wszystkim ogólnemu starzeniu populacji i solidarności między pokoleniami.

Dzień Rodziny jest świętem i uznaniem rodziny jako podstawowej jednostki społeczeństwa. W tym dniu mielibyśmy przypomnieć sobie ważność i wartość rodziny, oraz poświęcić czas i uwagę swoim bliskim. Jak najlepiej go sobie przypominać?

Rodzinna uroczystość

Poniedziałek nie jest najlepszym dniem do obchodów, ale Dzień Rodziny możemy połączyć z niedzielnym Dniem Matki. Kiedy świętują mamy, mogą świętować wszyscy!

Wspólne czynności

W dniu powszednim niewielu z nas wybierze się na rodzinną wycieczkę, ale możemy przynajmniej wyjść na spacer po pracy, lub zorganizować wieczór poświęcony rodzinie. Spróbuj zaplanować specjalną kolację, wieczór filmowy, albo na przykład turniej w grach planszowych. Zabawna będzie też wspólne przygotowanie kolacji.

Maraton telefoniczny

Członkowie Twojej rodziny są rozsiani po całym świecie? Wykorzystaj Dzień Rodziny, aby w tym dniu przynajmniej zadzwonić lub przeprowadzić rozmowę video. Jak długo już się nie widzieliście?

Dom jest podstawą rodziny

Dom lub mieszkanie, w którym mieszkasz, powinien być bezpiecznym azylem dla całej rodziny. Wszystkim powinno w nim być przyjemnie i mielibyście się w nim chętnie spotykać. Istnieje wiele sposobów, jak uczynić wnętrze bardziej przytulnym.

Przytulną atmosferę wytworzy żaluzja plisse. Prywatny kącik dla każdego członka, jeżeli borykacie się z brakiem pomieszczeń, można wyczarować z pomocą japońskich ścian.

A jak stworzona dla rodzinnych spotkań jest pergola w ogrodzie lub na tarasie.

Ing. Kateřina Jelenová

Najnowsze

Motywy sezonowe
9. lutego 2024

Jak się bawić zimą: Zimowe zajęcia na świeżym powietrzu dla całej rodziny

Ing. Kateřina Jelenová
5 min.
142 przeczytanie
Jak się bawić zimą: Zimowe zajęcia na świeżym powietrzu dla całej rodziny
Zima może być nie tylko czasem spokoju i relaksu przy kominku, ale także okazją do stworzenia niezapomnianych rodzinnych wrażeń na świeżym powietrzu. Przedstawiamy kilka pomysłów na zimowe zajęcia dla całej rodziny, które nie tylko wzmocnią kondycję fizyczną, ale także stworzą okazję do wspólnego spędzenia czasu.
Dom i ogród
5. lutego 2024

Wybieramy rośliny do ogrodu zimowego

Ing. Aneta Paroulková
4 min.
142 przeczytanie
Wybieramy rośliny do ogrodu zimowego
Marzysz o pięknym ogrodzie zimowym, którym będziesz się cieszyć cały rok? Tajemnica polega na odpowiednim wyborze roślin. Jak to zrobić?