Szukaj
Świat Isotry
15. września 2023

Narożnikowa żaluzja zewnętrzna – rewolucyjne rozwiązanie dla portali narożnikowych

Ing. Aneta Paroulková
4 min.
25 przeczytanie
Narożnikowa żaluzja zewnętrzna – rewolucyjne rozwiązanie dla portali narożnikowych
Masz okna w narożniku budynku, czy chodzi o narożnik zewnętrzny, czy też wewnętrzny? Teraz możesz je wygodnie zaciemnić bez listwy prowadzącej w narożniku naruszającej widok po wyciągnięciu żaluzji. Jedynym warunkiem jest kąt prosty, to znaczy narożnik dziewięćdziesiąt stopni.

Okna narożnikowe nie są problemem

Już nie trzeba się ograniczać oknami narożnikowymi, jeżeli chodzi o żaluzje zewnętrzne. Dotychczas był problem z zaciemnieniem okien narożnikowych, ponieważ w widoku przeszkadzała listwa prowadząca. Nasza nowa rewolucyjna narożnikowa żaluzja zewnętrzna w wersji sprzężonej łączy lamele z pomocą nierdzewnego łańcuszka kulkowego w plastikowej prowadnicy. Metalowa część zasunięta w plastikowym narożniku rozwiązuje połączenie profili dolnych listew. Obie żaluzje napędza wspólnie jeden silnik.

Żaluzja rozwiązuje zaciemnienie okien w narożniku zewnętrznym i wewnętrznym. Nie musisz się obawiać nadmiernej wysokości pakietu – wyglądu budynku nie będzie zakłócać za duża kaseta a widoku na zewnątrz nie będzie ograniczać również środkowa listwa prowadząca, ani żaden inny element żaluzji. Do wyboru są dwa typy lameli.

Rozwiązanie dla różnych rodzajów nietypowych okien

Nie masz okien w narożniku, ale są na przykład okrągłe lub trójkątne? Takie też można zaciemnić. Plisseżaluzje pionowe i do niektórych kształtów również żaluzje poziome są dobrym rozwiązaniem. Inspirację dla zaciemnienia nietradycyjnych okien znajdziesz w naszym artykule lub zapoznaj się z możliwościami żaluzji pionowych tu.

Ing. Aneta Paroulková

Najnowsze

Dom i ogród
14. września 2023

Ogród dla zwierząt: koty, psy i świnki morskie

Ing. Kateřina Jelenová
4 min.
25 przeczytanie
Ogród dla zwierząt: koty, psy i świnki morskie
Ogród nie musi służyć tylko ludziom – pożytek z niego mają też pupile domowi. Może służyć do biegania, orzeźwienia w jeziorku lub basenie, albo do zabawy. Co zrobić, aby ogród dobrze służył zwierzętom domowym i nie był dla nich niebezpieczny?
Dom i ogród
13. września 2023

Jak wybrać basen

Ing. Jakub Vaněk, Ph.D
4 min.
25 przeczytanie
Jak wybrać basen
Chcesz jeszcze na ostatnie ciepłe tygodnie kupić basen, albo z wyprzedzeniem przygotować się na przyszły rok? Przeczytaj, jaki typ będzie dla Ciebie najlepszy!