Szukaj
Motywy sezonowe
2. października 2023

Letnie trendy 2023: co Cię ochłodzi

Ing. Aneta Paroulková
4 min.
43 przeczytanie
Letnie trendy 2023: co Cię ochłodzi
Co nosić w lecie, aby nam nie było gorąco ❤️, ale jednocześnie abyśmy podążali za modą? I gdzie się schować, kiedy ubranie już nie pomoże?

Co nosić w lecie, aby nam nie było gorąco, ale jednocześnie abyśmy podążali za modą? I gdzie się schować, kiedy ubranie już nie pomoże?

Półprzezroczyste materiały

Chciałabyś zdjąć skórę, ale nie możesz? Postaw na prześwitujące materiały, takie jak szyfon, tiul i organza, lub perforowane stroje szydełkowe. Nawet gdy jesteś ubrana, będziesz mieć wrażenie, że nie masz na sobie niczego. Nie masz odwagi zachować się przejrzyście? Przynajmniej spróbuj asymetrycznej sukienki.

Jesteś moja, lawendo

Kolorem tegorocznego lata jest – obok czerwono-różowego odcienia Viva Magenta – jednoznacznie jasny, delikatny i przy tym elegancki lawendowy. Koniecznie kup przynajmniej jedną jasnofioletową sztukę. Oprócz tych kolorów modny jest też limonkowy, maślany żółty, czarny, pastelowo różowy, czy też „strażacki“ czerwony.

Styl syreny

Aktorski remake Małej Syrenki trafił do kin i pomimo (lub właśnie dlatego), że obsada głównej bohaterki budzi kontrowersje, ślad w świecie mody jest wyraźny: latem królują zwiewne sukienki, brokat i tkaniny w stylu sieci rybackich. Krótko mówiąc, w tym roku powinnaś wyglądać, jakbyś dopiero co wyszła z morza.

Wracają lata siedemdziesiąte, osiemdziesiąte i styl boho

Byłaś w tym roku na imprezie w stylu lat 80-tych? Nie zdziw się, jeśli zobaczysz na ulicy podobne „kostiumy”. W tym roku w stylu retro powraca nie tylko moda z lat 70. i 80., ale także sukienki boho z początku XX wieku. Może wystarczy poszperać w szafie.

Dżinsy i grunge

Uwaga: Powraca także postrzępiony grunge z lat 90. czy moda „Y2K” z przełomu wieków. Do tego dżinsy. Nie musisz się też bać dżinsowego kompletu, ale lepiej zostaw staroświeckie wytarte socjalistyczne dżinsy w szafie razem z ubraniami roboczymi.

Zostań w cieniu

Nawet jeśli spośród tegorocznych trendów wybierzesz ten najprzyjemniejszy i najwygodniejszy, nic nie zastąpi luźnej domowej sukienki, stroju kąpielowego czy T-shirtu ze spodenkami i wygody w domu lub w ogrodzie. W mieszkaniu pomoże Ci ochłodzić się klimatyzacja, wentylator lub żaluzje zewnętrzne, które pomagają zatrzymać upał. W ogrodzie cień zapewni parasol, markiza lub zamykane lamele dachu aluminiowej pergoli.

Ing. Aneta Paroulková

Najnowsze

Dom i ogród
23. listopada 2023

Jak połączyć zaciemnienie dzienne i nocne?

Ing. Kateřina Jelenová
5 min.
43 przeczytanie
Jak połączyć zaciemnienie dzienne i nocne?
Od techniki zaciemniającej oczekujemy przeważnie dwóch rzeczy: w dzień zatrzymania uciążliwych promieni słońca i zapewnienie prywatności, w nocy całkowitego zaciemnienia, aby światło nie budziło nas za wcześnie. Przeważnie są do tego potrzebne dwa różne systemy, ale istnieją też opcje, jak połączyć oba w jednym. Jakie rozwiązanie jest najlepsze dla Twojego mieszkania byt? Które rodzaje zaciemnienia pasują do siebie a które nie?
Dom i ogród
22. listopada 2023

Japońskie ściany – nowoczesny i elegancki element wystroju wnętrza

Ing. Jakub Vaněk, Ph.D
5 min.
43 przeczytanie
Japońskie ściany – nowoczesny i elegancki element wystroju wnętrza
Duże oszklone powierzchnie wewnątrz bywają wyraźną dominantą. Optycznie zwiększą pomieszczenie, są synonimem luksusu i coraz częściej klienci życzą sobie takich elementów w domu. Ich wadą jest to, że nie każdy typ techniki zaciemniającej do nich dobrze pasuje.