Szukaj
Dom i ogród
16. kwietnia 2024

Jaki jest najlepszy kolor żaluzji?

Ing. Jakub Vaněk, Ph.D
5 min.
71 przeczytanie
Jaki jest najlepszy kolor żaluzji?
Wykorzystaj żaluzje do kolorystycznego dopasowania domu! Żaluzje wewnętrznie służ nie tylko do zaciemnienia, ale można je też traktować jako element wystroju wnętrza.

Nic nie przeszkadza w dopasowaniu ich do podłóg, mebli, tekstyliów, lub po prosu w użyciu ulubionego koloru – dzisiejsze wzorniki kolorów i profili górnych i dolnych są naprawdę bogate.

Nasza rada: Nie musisz brać pod uwagę tylko koloru okien, podłóg lub mebli: spróbuj dobrać kolor żaluzji do koloru ścian.

Jaki kolor żaluzji wybrać?

Biały kolor najlepiej odbija światło słoneczne, dzięki czemu pomaga w ograniczeniu przegrzewania wnętrza. Na czysto białym kolorze widać jednak każdą plamkę i osiadający kurz. Najbardziej praktycznym kolorem z punktu widzenia utrzymania jest srebrny, na którym nie widać tak kurzu i przy tym jest dostatecznie jasny, aby w lecie odbijał niepożądane promienie słońca.

Masz inny kolor okien wewnątrz i na zewnątrz? Dobranie koloru lameli tak, aby pasował do koloru drewna, który bywa na zewnątrz, i do białego koloru wewnątrz może być trudne.

Wypróbuj któryś z następujących:

  • jasnożółty
  • kremowy
  • kość słoniowa
  • srebrny
  • złoty
  • dymny
  • dekor drewna (kolor pasujący do drewna użytego wewnątrz)

Żaluzje ciemne, czy jasne?

Jasne żaluzje najlepiej odbijają światło i zapobiegają przegrzewaniu pomieszczeń w ciepłych miesiącach. Czasem jednak naszym priorytetem jest jak najlepsze zaciemnienie. W takich przypadkach mamy skłonność wybierać jak najciemniejszy kolor żaluzji – jednak przeważnie ciemniejszy kolor nie pomoże. Jeżeli lamele są dostatecznie grube, ich kolor nie ma wpływu na zaciemnienie.

Nasza rada: Pamiętaj, że żaluzje wewnętrzne nigdy nie zapewnią nieprzepuszczalnego zaciemnienia – zawsze do pomieszczenia będzie przenikać światło wokół krawędzi lameli i przez otwory linek prowadzących. Jeżeli chcesz mieć naprawdę ciemno, wybierz rolety zaciemniające

Ciemne kolory żaluzji mogą wyglądać elegancko, ale po zaciągnięciu pochłaniają większość promieniowania słonecznego i w ciepłej porze roku niepotrzebnie nagrzewają pomieszczenia. Na ciemnych lamelach widać też każdy brud i kurz i trudniej jest utrzymać ich czysty wygląd. Jeżeli zatem nie pragniesz doskonale dopasować żaluzji na przykład do ciemnych mebli, zalecamy raczej unikanie ciemnych kolorów.

Najlepszy kolor i typ żaluzji, które będą doskonale pasować do wnętrz, wybierzesz z oferty żaluzji poziomych ISOTRA, idealnie wprost z wzornika fizycznego u któregoś z naszych partnerów handlowych, abyś miał pewność, że wybrany kolor jest dokładnie tym, którego potrzebujesz.

Ing. Jakub Vaněk, Ph.D

Najnowsze

Dom i ogród
14. maja 2024

Jak pergole i markizy ożywiają wygląd zewnętrzny domu

Ing. Kateřina Jelenová
4 min.
71 przeczytanie
Jak pergole i markizy ożywiają wygląd zewnętrzny domu
Poprawa wyglądu zewnętrznego domu może mieć ogromny wpływ na jego ogólny wygląd i funkcjonalność. Pergole i markizy to dwa rozwiązania zaciemnienia, które nie tylko dodają wymiar estetyczny, ale także podnoszą komfort życia. W tym artykule przyjrzymy się, jak pergole i markizy ożywiają wygląd zewnętrzny i wnoszą nowe możliwości do przestrzeni zewnętrznych.
Świat Isotry
13. maja 2024

5 powodów, dla których warto dodać na dom żaluzje zewnętrzne

Ing. Kateřina Jelenová
4 min.
71 przeczytanie
5 powodów, dla których warto dodać na dom żaluzje zewnętrzne
Żaluzje zewnętrzne są nie tylko estetycznym dodatkiem. Są wielofunkcyjnym rozwiązaniem, które może ulepszyć dom na wiele sposobów. Podajemy pięć kluczowych powodów, dla których powinieneś rozważyć ich instalację.