Szukaj
Świat Isotry
4. czerwca 2023

Plissé – wariabilna i tak elegancka

Ing. Kateřina Jelenová
4 min.
221 przeczytanie
Plissé – wariabilna i tak elegancka
Plissé to składana żaluzja tekstylna, która ubierze Twoje okna, uczyni wnętrze przytulnym, i oczywiście zapewni zaciemnienie szyte na miarę pomieszczenia. Możesz wybrać materiały plisowane o różnej przepuszczalności światła, materiały zaciemniające całkowicie, z naparowaną warstwą aluminiową, która eliminuje siłę promieniowania cieplnego, lub materiały z wysokim stopniem odbicia światła.

Modernizacja produkcji

W 2021 roku firma ISOTRA re-modernizowała cały system produkcji tego coraz popularniejszego wyrobu i wydała nowy, rozszerzony wzornik materiałów plissé. Zmiana obejmuje nowocześniejszy wygląd profili, dodanie standardowych kolorów profili, dodanie nowego typu plissé VS2 Slide Comfort i nowych wariantów obsługi. Aktualnie oferujemy ponad 240 materiałów z 14 kolekcji, łącznie z dwoma kolekcjami materiałów typu Honeycomb, to znaczy podwójnych materiałów przypominających swoim kształtem plaster miodu.

Wielką zaletą tego produktu jest jego wariabilność obsługi i umocowania, gdzie nie trzeba wcale wiercić lub śrubować do ścian ani okna, ale profil można przykleić bezpośrednio do szyby. Można wybrać więcej materiałów, które można wymieniać, ściągać tę składaną żaluzję można klasycznie od góry w dół, albo od siebie, lub rolować do siebie, itp. Można je też dopasować do bardzo nietypowych kształtów okien.

Typy plissé

Plissé dzielimy na typy według okna, do którego są przeznaczone. Mamy plissé do pionowych okien prostokątnych, pionowych okien o nietypowych kształtach, do okien dachowych, licowe i sufitowe plissé do okien prostokątnych i okien o nietypowych kształtach, oraz do okien trójkątnych i łukowych.

W ofercie jest wiele materiałów a do nich można też dopasować profile i komponenty plastikowe, które oferujemy w sześciu standardowych kolorach. Warianty obsługi zależą od typu plissé i wysokości okna. Mamy rękojeść do obsługi, listwę z rękojeścią, linkę z hamulcem, a do plissé umieszczonych wysoko oferujemy trzy typy drążków do obsługi.

Właściwości plissé w połączeniu ze światłem zależą od wielu czynników – np. sposobu tkania, powlekania, wyboru przędzy, koloru, itd. Wpływają one na efekt optyczny i cieplno-techniczny i zapewniają, że każdy materiał ma inne wartości świetlno-techniczne. Wartości świetlno-techniczne dzielą się na odbijanie, absorpcję (wychwytywanie) i transmisję (przepuszczanie). W sumie te wartości dają 100 %.

Ta składana żaluzja tekstylna może być naprawdę dopasowana do każdego okna. Jednocześnie jest nowoczesna i dotworzy design Twojego mieszkania. Już wybrałeś

Ing. Kateřina Jelenová

Najnowsze

Dom i ogród
7. czerwca 2024

O czym warto pamiętać podczas modernizacji mieszkania

Ing. Jakub Vaněk, Ph.D
4 min.
221 przeczytanie
O czym warto pamiętać podczas modernizacji mieszkania
Modernizujesz mieszkanie? Podstawowe rzeczy masz na pewno dobrze przemyślane, proces modernizacji domu lub mieszkania jest jednak pełny ukrytych ryzyk i pułapek. O czym możesz zapomnieć i na co uważać?
Zrób to sam
5. czerwca 2024

Zmiany życiowe – kiedy dzieci wylecą z gniazda

Ing. Aneta Paroulková
5 min.
221 przeczytanie
Zmiany życiowe – kiedy dzieci wylecą z gniazda
Kiedy dzieci dorosną i wyprowadzą się, rozwiązujemy odwrotny problem, niż przed ich urodzeniem. Zostawić im ich pokój na powroty w przyszłości, czy przebudować do na pracownię, warsztat lub pokój dla gości? A może od razu przeprowadzić się do mniejszego mieszkania? Następny odcinek serialu o zmianach życiowych.